newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Слишком далеки они от народа…

Слишком далеки они от народа…

Саме цими словами класика марксизму – ленінізму можна оцінити виборчу кампанію Віктора Ющенка та його thinktank з колишніх комуністів й комсомольців. Балаканина навколо президентського проекту Конституції України, «голодоморщина» без жодних претензій до країни – єдиного правонаступника СРСР, «батуринщина» з «дитлікарнями майбутнього» є ключовими темами, що, на думку вчителів географії та гінекології з СПУ, РНБО, піднімуть рейтинг Віктора Андрійовича.

Видео дня

Сміх та й годі. Власне радники ВАЮ – заслані козачки краще за будь-кого розуміють, що хвиля ненависті від голодних українців не підніме рейтинг, а ампутує його. Разом з акцептом, алгоритмом, унікальною амбіцією та іншою профанацією обіцянки «не словом, а ділом».

Нещодавно мені довелось в чергове відвідати м. Одесу. В місцевій політехніці політтехніки з СПУ зібрали майже 2 тисячі державних службовців та інших бюджетників півдня України. Тобто, регіону, де Віктор Янукович залишається поза конкуренцією. Одеська, Миколаївська, Херсонська ОДА в умовах кризи за київською рознарядкою для обговорення протягом дня ющенківського проекту Конституції України привезли відповідно 1000, 350, 300 осіб. No comment!

Я не полінувалась і відвідала пересічний райцентр в одній з областей – учасників президентського забалакування конституційних гарантій. Типове смт з населенням 7 тисяч осіб, майже Голованівськ, розташоване на відстані 100 км від обласного центру. Всього в районі мешкає до 30 тисяч громадян. Мене цікавило питання, як насправді фінансуються бюджетними, якщо «вона», що працює, стверджує – на 100 %. Надаю офіційну інформацію райдержадміністрації, яка утримується з державного бюджету.

Порівняно з до кризовим періодом фінансування РДА зменшилось на 70 %, на відміну від апаратів районних рад. Це відомо і в КМУ, і в СПУ, і в ВРУ, і в опозиції. Службового транспорту в цій РДА немає. Двох водіїв давно скорочено. Голова адміністрації, його заступники на наради в ОДА чи столицю вирушають на власних авто за власні кошти. Вартість відряджень, канцтоварів, оргтехніки, послуг зв’язку працівники РДА (їх лишилось 40 осіб після усіх скорочень) сплачують з особистих зарплат. Аналогічним чином вони фінансують обов’язкові поїздки до обласного центру для участі в численних урочистостях «з нагоди…» Зарплатня працівника РДА від початку кризи складається з маленького посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років, у кого вона є. Жодних доплат, премій, «матеріальних допомог» немає. Зрештою, РДА – це ж вам не ВРУ, КМУ, СПУ чи НБУ.

Довідково: кваліфікований завідувач сектором з в/о, 3-ма роками стажу державної служби отримує, після сплати податків. «на руки» 700 грн. (середня «чиста» зарплата в районі складає 1000 грн). Себто, менш, аніж 100 $ за місяць роботи в ненормованому режимі. Ненормованому, позаяк обсяг виконуваної роботи в умовах кризи та виборчої кампанії зріс в кілька разів. Адже усі центральні органи влади майже щодня надсилають зі столиці «донизу» сотні нових вказівок та вимог відзвітувати про виконання старих наказів. А піти з держслужби страшно. На кожне робоче місце в місцевій службі зайнятості зареєстровано 19 претендентів. Створити 5 мільйонів нових робочих місць протягом 5 років, як і професійну армію до 2009 року, виявилось легше промегафонити на майданах. Аніж зробити в реальному українському житті.

Наприклад, СПУ наполягає, щоб в районних газетах друкувались відгуки на проект Конституції України від В. Ющенка в рубриці «обговорюємо проект Конституції». Газетярі вимагають кошти за будь-які публікації. Відповідні державні службовці власною готівкою оплачують публікації «маленьких українців» в підтримку президентського конституційного проекту. Уявіть, якими епітетами вони нагороджують Віктора Андрійовича, його родину, СПУ, ДУСю, Віру Улянченко та Ігоря Тарасюка. Але не керівників ВРУ, КМУ, опозиції, спільними зусиллями котрих фінансування ОДА та особливо РДА зменшилось втричі. Десятки тисяч чиновників з місячною зарплатнею 80 – 120 $ готові «адмінресурсно» працювати на перемогу будь-якого кандидата в президенти (окрім ВАЮ), який заплатить більше. Обласні штабісти головних претендентів на президентську булаву у виборчих бюджетах не забули статтю «робота з ОДА, РДА, органами місцевого самоврядування». Вони значно ближчі до народу, аніж горе-консультанти головного бджоляра країни.

Пора на пасіку, пане Президенте. Гайда обговорювати проекти Конституції України!

Аїда Болівар, для «Обозревателя»

Слишком далеки они от народа…