newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Рада допоможе Ющенку звільнити 4 тис. засуджених

159
Рада допоможе Ющенку звільнити 4 тис. засуджених

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про амністію». За відповідне рішення проголосувало 441 народних депутатів, передає «proUA».

Законопроект внесений на розгляд Ради Президентом України.

За словами першого заступника начальника Державного департаменту виконання покарань Миколи Ільтяя, який представляв ініціативу Президента, законопроектом передбачається звільнити 4 000 засуджених.

Ільтяй підкреслив, що згідно із законопроектом під амністію не підпадають особи, що були засуджені неодноразово, особи, засуджені за умисне вбивство, засуджені до довічного ув’язнення тощо.

Видео дня

«Прийняття закону про амністію не призведе до погіршення криміногенної ситуації в країні», – також сказав Ільтяй. Водночас він додав, що прийняття закону дасть змогу покращити санітарні умови утримання засуджених.

У свою чергу депутат від Партії регіонів Володимир Ландик висловив припущення, що ухвалення зазначеного законопроекту може лобіюватися в контексті можливих дострокових виборів Ради.

Після прийняття за основу спікер Яценюк закликав депутатів доопрацювати законопроект у комітеті до розгляду у другому читанні.

«У нас завжди виходить так, що за мішок картоплі садять на 5 років, а за вкрадені декілька мільярдів із бюджету – дають ордена та нагороди. Прошу належно опрацювати законопроект до другого читання», – сказав Яценюк.