newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

СОТ не дійшла до лібералізації

225
СОТ не дійшла до лібералізації

Учасники Світової організації торгівлі (СОТ) не змогли досягти компромісу в ході переговорів у Женеві в рамках Дохійського раунду про лібералізацію світової торгівлі.

Отже, переговори зайшли в безвихідь.

За словами торгових представників, які брали участь у переговорах, США, Китай та Індія не змогли прийти до єдиної думки з питання сільськогосподарських субсидій, передає РБК-Украина з посиланням на Associated Press.

Нагадаємо, сьогодні, 29 липня, повідомлялося, що переговори в Женеві між учасниками Світової організації торгівлі перебувають під загрозою зриву.

Раніше Індія відхилила компромісний варіант імовірної угоди, запропонованої головою СОТ Паскалем Ламі.

Видео дня

Нагадаємо, що він 25 липня 2008 р. виклав компромісний варіант імовірної угоди. Цей варіант передбачає зниження лімітів на аграрні субсидії в Європі на 80% і в Сполучених Штатах - на 70%. Він також залишає вибір країнам, що розвиваються, на встановлення ставок промислових тарифів у діапазоні від 20% до 25%, що дасть змогу їм захистити стратегічні виробництва.

Дохійський раунд переговорів було розпочато в 2001 р. з метою лібералізації міжнародної торгівлі та зміцнення глобального економічного зростання. Однак у наступні роки процес укладення ключової угоди в рамках СОТ застопорився багато в чому через те, що країни-учасниці переговорів не могли досягти консенсусу в питанні субсидування сільськогосподарського сектора в США та Європі й лібералізації промислових ринків країн, що розвиваються.

На останньому економічному форумі в Давосі члени СОТ висловили сподівання на успішне завершення Дохійського раунду до кінця 2008 р.