newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Робітники священика нищать рештки даху над будинком

183
Робітники священика нищать рештки даху над будинком

Як повідомила сьогодні, 29 липня, власкору ЗІКу мешканка міста Мостиськ Львівської області Ірина Фігура, «нині вранці священик знову прислав робітників, які знімають рештки даху над двома квартирами, де мешкають, зокрема, маленькі діти та 60-річний чорнобилець».

«Стеля валиться. Летить штукатурка, в хаті нічим дихнути. Ми викликали міліцію. Благаємо приїхати також журналістів із телекамерами», – каже Ірина Фігура з Мостиськ.

За її словами, обидві родини вже підготували відповідні документи та заяву для суду.

21 липня дві родини з міста Мостиськ Львівської області скерували звернення до Ватикану Папі Римському, в якому «просять захистити їх від місцевого священика УГКЦ, отця Т., який наказав зняти дах та стелю з їхнього будинку. Сім’ї ось уже дві ночі сплять під дощем».

Видео дня

За словами мостищанина Володимира Фігури, робітники, яких прислав отець, знімали дах із будинку саме у той час, коли сім’я сіла поїсти. Заледве вдалося вихопити з візочка п’ятимісячного онука Данилка, на якого посипалася штукатурка. Жодних документів чи якихось судових рішень робітники з собою не мали, «бо їх не існує в природі: право власності – в процесі виготовлення».

Зі слів Ірини Фігури, вона з чоловіком, донькою, двома онуками та сином прописана в цьому помешканні (кухня та кімната із запліснявілими стінами) з 1977 року. З того часу стоять на квартирній черзі, яка до них досі не дійшла. Звести ж хату не вистачає грошей – чоловік є безробітнім, а вона в санстанції одержує трохи більше як 600 грн.

Ірина Фігура каже, що вона залюбки звільнила б цю «халабуду», яка начебто колись належала греко-католицькій громаді. Але піти їй з чоловіком, дітьми та онуками нікуди.

Родина Фігурів також розповіла власкору ЗІКу, що готова вдатися до радикальних заходів, щоб привернути увагу до свого лиха. Вже надіслано телеграми до Ющенка, Тимошенко, Яценюка, у разі чогось, то планують перекрити міжнародну автотрасу Львів-Шегині. Ірина Фігура навіть готова прикувати себе ланцюгами перед резиденцією владики Ігоря Возняка у Львові.

Племінникові мешканців другої квартири – Ганни та Володимира Смуків – довелося відвести хворих тітку та дядька, який має статус чорнобильця, в село.

«Коли мені на голову в тітчиній квартирі впала брила зі стелі – на мить втратив свідомість. Я пішов до робітників, а у відповідь почув дружній регіт», – розповів племінник.