Християнські демократи: Блок Бродського не має альтернативи

1,3 т.
Християнські демократи: Блок Бродського не має альтернативи

12 травня на «Обозревателе» голова Київської міської організації Християнсько-демократичної партії України Юрій Лагутов оприлюднив заяву про підтримку цією політичною силою Блоку Бродського «Кияни» та навів аргументи на користь такого рішення для читачів «Обозу» і представників ЗМІ.

Пропонуємо вашій увазі фрагменти інтерв’ю із Юрієм Лагутовим.

Якщо пройдете до Київради, з ким з політичних сил можливе блокування?

Ми разом з Блоком Бродського «Кияни» йдемо працювати в орган місцевого самоврядування, який називається Київрада. Ми не вважаємо, що тут повинні домінувати такі підходи, як коаліція, опозиція, блокування… Все має розглядатися з точки зору інтересів киян. В зв’язку з цим, на мій погляд, можлива співпраця саме на таких засадах з усіма політичними силами в Київраді. І ще хочу підкреслити, що незалежно від того, як складуться обставини в Київраді, чи буде Блок Бродського широко представлений у виконавчій владі, чи доведеться бути в опозиції – в будь-якому випадку наша політична сила претендуватиме на посаду керівника Головного контрольного управління Київської міської державної адміністрації, бо саме наш Блок забезпечить рівновіддаленість від інтересів усіх політичних і кланових бізнесових угрупувань, і ця контрольна функція буде належним чином виконана представником Блоку «Кияни».

Видео дня

-Запитання щодо послідовності пана Бродського. Як відомо, він створив партію «Яблуко», створив Партію Вільних Демократів, а до того перебував у БЮТі. Ви також змінили кілька партій. Може, ви підтримуєте пана Бродського за покликом своїх споріднених душ?

Можливо, ці партії змінювали свої орієнтації і політичні підходи? Напевно, так і було. Якщо ви подивитесь на політичну біографію пана Бродського, - він співпрацював з БЮТом, з Ющенком, але дійсно розходився, і розходився саме тому, що він завжди називає речі своїми іменами. Якщо, наприклад, в НСНУ була проблема «любих друзів», він про це прямо казав. Якщо, наприклад, БЮТ, прийшовши в Київраду, спочатку хотів домовитись з Черновецьким: «давайте поділимо все п’ятдесят на п’ятдесят, давайте будемо мирно жити», то Бродський сказав: «Ні! Це неправильно, це нечесно, це несправедливо». Звичайно, йому нічого не залишалося, як розходитися з цими політичними силами.

Я теж мав досвід співпраці з НСНУ. Я бачив, які проблеми на районному рівні мала ця партія. Пізніше я співпрацював з «Порою», але, дивлячись зсередини на підходи в партійному будівництві, на певні моменти комерціалізації «Пори»… Це не відповідає моїм принципам. Так само я думаю, що спрямування тих сил, з якими співпрацював Михайло Бродський, не відповідали його підходам, його моральному баченню.

На що потрібно звернути особливу увагу людям, які ще вагаються у своєму виборі? Чим блок Бродського "Кияни" може зацікавити і переконати вже нікому не довіряючого виборця?

Людям слід звертати увагу на тих політиків, які не поєднують своє балотування до Київради з висуванням в мери. Це ті люди, які здійснюють суто міську політику. Фактично таких сил, крім Блоку Бродського, серед тих, хто гарантовано потрапляють у Київраду, я не бачу.

Є ще такий проект, як Громадський актив Києва. Я хочу відзначити їх за певну самокритичність. Мені особисто сподобався їхній підхід, коли вони зазначають: «Сміття на вулицях, тому що сміття в Київраді». На сьогодні ГАК у Київраді, і він справедливо стверджує, що їм пора звідти вимітатись.

В зв’язку з цим Блок Бродського, на наш погляд, безальтернативний, Блок для киян.

Чого в ХДПУ більше - християнства (з його достатньо жорсткою ієрархічною системою) чи демократії з системою виборною?

Християнська демократія і Християнсько-демократична партія – це, по-перше, світська структура, яка керується принципами, притаманними християнству, відповідними моральними підходами. Особиста приналежність людини до тієї чи іншої конфесії – християнської чи не християнської – або позиціонування людини, як атеїста, не мають великого значення для нашої партії. Для нас важливо, як політик діє на практиці, чи його вчинки відповідають тим моральним принципам, які сповідує християнство, чи не відповідають.

Якщо ці питання присутні – це наша людина.

Що стосується демократії, то ідеологія християнської демократії, ідеологія гуманізму нерозривно пов’язані з демократичною формою правління. На наш погляд, немає розбіжностей між християнством і демократією, і ми це впроваджуємо на практиці.

Яка ваша мета?

Мета – це здійснення політики на засадах християнської демократії, на принципах справедливості, відповідальності, солідарності, і перш за все, моральності. Тобто прийшовши до влади, ми керуватимемося саме такими підходами в нашій роботі. Ми вважаємо, саме цього сьогодні не вистачає нашим політикам, коли вони не керуються заповідями Божими у своїй роботі: не кради, не бреши, не створюй собі ідолів, не вклоняйся, не служи їм. Якщо ми подивимося на сьогоднішні виборчі перегони, то кожен із названих принципів, на жаль, порушується.

Ще одна надзвичайно велика проблема – це продаж місць у закритій частині виборчих списків. Коли незалежно від того, чи це «біло-сердечні», чи це «голубі», чи «помаранчеві» - суми сягають 5 мільйонів у.о. Виникає питання: чим займатимуться такі депутати, прийшовши в Київраду? Чи вони будуть дбати про інтереси киян, чи прискореними темпами будуть відбивати свої капіталовкладення? Причому, дуже прискореними темпами, оскільки відомо, що ці вибори будуть позачергові, а чергові в будь-якому випадку відбудуться в 2011 році. Тому повернути гроші – буде, напевно, одним з перших завдань.

А наша мета – прийшовши в Київраду, перешкодити цим планам і зробити користь для киян. Блок Бродського «Кияни» спроможний на це.

Повну версію веб-конференції Юрія Лагутова читайте тут

Дивіться на ВідеоОБОЗі:

Лагутов: «Бродский и его блок «Кияны» наиболее близки ХДПУ»

Лагутов: «ХДПУ и «Кияны» вместе потому, что исповедуют моральную политику!»

Лагутов: «К сожалению, идеологические партии в Украине не имеют сильных позиций»

Лагутов: «Членом ХДПУ может быть даже атеист!»

Християнські демократи: Блок Бродського не має альтернативи