"Нафтогаз Уркаїни" на межі дефолту!

255
'Нафтогаз Уркаїни' на межі дефолту!

«Нафтогаз України», незважаючи на затвердження фінансового плану, дотепер не надав іноземним кредиторам аудиторський звіт ще за позаминулий рік, що зберігає загрозу технічного дефолту компанії.

Видео дня

НАК просить утримувачів її єврооблігацій на суму 500 млн дол. і нот на 200 млн дол. продовжити терміни надання аудиторської фінансової звітності компанії за 2006 рік з 31 березня 2008 року до 31 травня 2008 року.

Про це йдеться в повідомленні Standard Bank – агента з євробондів «Нафтогазу України», опублікованому на Люксембурзькій фондовій біржі, передає УНІАН.

Своє прохання «Нафтогаз України» пояснює затягуванням переговорів з Росією з питання поставок природного газу в 2008 році, через що затримуються необхідні політичні рішення та юридичні дії, які могли б зняти проблему з публікацією звітності.

Банк наводить листа «Нафтогазу України», в якому компанія повідомляє, що український уряд надає йому підтримку з вирішення ситуації.

Нагадаємо, компанія вже просила про відстрочку публікації звітності до 31 грудня 2007 року й до 31 березня 2008 року, але не змогла підготувати документацію, що технічно означає дефолт її евробондів, термін погашення яких закінчується у вересні 2009 року.

Як повідомлялося, 11 січня міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило пріоритетний незабезпечений рейтинг НАК «Нафтогаз України» з рівня «B+» до «BB-» (BB мінус) і виключило цей рейтинг зі списку Rating Watch «Негативний».

До бюджету закладено гарантію з боку держави в розмірі максимум до 12 млрд грн щодо заборгованості "Нафтогазу" перед нерезидентами України. Це положення належить до єврооблігацій компанії на суму 500 млн дол. з погашенням у 2009 р., пріоритетний незабезпечений рейтинг яких підвищено до рівня «BB-» (BB мінус).

Як вже повідомляв "Обозреватель", Кабінет міністрів на засіданні 9 квітня затвердив фінансовий план НАК «Нафтогаз України» на 2008 рік.

Згідно з Указом Президента №122/2008 від 14 лютого, Кабінет міністрів мав затвердити в двотижневий термін збалансований фінансовий план «Нафтогазу України», розглянувши при цьому пропозиції компанії з основних напрямків скорочення дефіциту фінансових ресурсів у 2008 році. Глава держави Віктор Ющенко також неодноразово підкреслював необхідність компенсації державному холдингу збитків від операцій купівлі-продажу природного газу в повному обсязі.

Нагадаємо, Президент раніше заявляв, що ”Нафтогаз” перебуває на межі банкрутства. Він зазначив, що дефіцит обігових коштів держхолдингу в 2008 році може досягти 14 млрд грн. При цьому ціни на природний газ для певних категорій споживачів на Україні залишаються нижчі, ніж у Росії.

Читайте на тему:

"Нафтогаз" зупинився за крок від прірви

Тимошенко підганяють с фінпланом "Нафтогазу"

Названо судний день для "Нафтогазу"