БЮТ знову запідозрили в корупції

201
БЮТ знову запідозрили в корупції

Заступник голови Секретаріату Президента України Ігор Пукшин бачить у деяких останніх рішеннях фракції БЮТ у Верховній Раді й Кабінету міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко ознаки корупційних інтересів цієї політичної сили. Про це повідомляє прес-служба Президента України. За його словами, такі ознаки виявляються, зокрема, під час голосування за проекти законів, коли вигідні виключно для БЮТ рішення підтримують фракції, що не входять до парламентської коаліції. Те ж саме стосується й окремих постанов Кабінету міністрів, прийнятих на користь структур або окремих діячів, які є членами БЮТ або найбільш близькі до блоку.

Видео дня

"Саме БЮТ зараз продовжив естафету партійно-політичної корупції, творчо доповнивши й розвивши її форми", - сказав Пукшин.

Як приклад Пукшин назвав голосування БЮТ і Партії регіонів за законопроект державні закупівлі, а також за порядок проведення земельних аукціонів. Крім того, "корупційно-чутливою сферою інтересів БЮТ", на думку Пукшина, є приватизація низки державних підприємств. "Є велика спокуса продати залишки держвласності для того, щоб виручені кошти направити на виконання передвиборчої обіцянки БЮТ - виплат компенсацій за знецінені внески в радянському Ощадбанку. Тут і близько немає економіки, мотив таких прагнень уряду лише політичний. Саме тому БЮТ шукає собі союзників поза коаліцією, щоб протягнути приватизацію через Раду. Звичайно, за послуги з голосування обіцяно винагороду. Її форми різні - від передачі у власність частки держактивів до призначення на "високоліквідні" посади в податковій, на митниці, в контролюючих органах", - сказав Пукшин.

Заступник голови Секретаріату Президента одним зі способів протидії корупції з партійними ознаками вважає обрання депутатів до місцевих рад за мажоритарною системою, а до Верховної Ради - за відкритими списками.

"БЮТ як політичній силі, яка постійно закликає до боротьби з корупцією, варто зскребти із себе всі обґрунтовані підозри в застосуванні неприйнятних методів політичної діяльності. Подвійна мораль, як і подвійні стандарти, ніколи не можуть бути ефективним засобом", - сказав Пукшин.

Читайте також:

Тимошенко спекулює Черновецьким, захищаючи корупцію в ТПУ

Юлію Тимошенко звинуватили в корупції

БЮТ завдасть удару по корупції