В Ізраїлі пройдуть концерти-реквієми, присвячені Голодомору

339
В Ізраїлі пройдуть концерти-реквієми, присвячені Голодомору

В Ізраїлі пройдуть концерти-реквієми, присвячені Голодомору 1932-1933 років на території України. Хорові твори у виконанні української Національної академічної капели «Думка» прозвучать у Бат-Ямі та Єрусалимі 16 і 17 квітня.

Видео дня

Концерти в Ізраїлі стали частиною широкої програми меморіальних заходів, ініційованих українським урядом. Такі концерти-реквієми пройдуть ще в 17 країнах: Великобританії, Нідерландах, Чехії, Словаччині, Італії, Польщі, Бельгії, Швейцарії, Франції, Іспанії, Німеччині, Канаді, Австрії, Греції, Білорусі, Росії та США.

У Бат-Ямі концерт-реквієм на згадку про жертв Голодомору відбудеться 16 квітня в будівлі Амфітеатр. У Єрусалимі концерт пройде 17 квітня в залі Генрі Краун будівлі Театрон Єрушалаїм. Вхід вільний.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла президентський закон про Голодомор, що визнає Голодомор актом геноциду українського народу. Про визнання Голодомору заявило 16 країн.

Союз Українських письменників Ізраїлю та Об'єднання українців Ізраїлю звернулися до Кнесету із закликом приєднатися до держав, що визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Нагадаємо, що президент України Віктор Ющенко оголосив 2008 рік роком пам'яті жертв Голодомору й запропонував запровадити кримінальну відповідальність за заперечення голоду 1932-33 років як геноциду українського народу.

За матеріалами "NEWSru.co.il".

Читайте на тему:

ПАРЄ прийняла до розгляду тему Голодомору

Церетелі на кільцевій поставить пам’ятник жертвам Голодомору

Ізраїль визнає голодомор 33-го геноцидом