НАТО змусило українську владу проводити реформи

216
НАТО змусило українську владу проводити реформи

Форма співпраці, яку НАТО запропонувало Україні на Бухарестському саміті, дозволить альянсу активніше впливати на декларативну й пасивну позицію українського керівництва. Про це заявив провідний аналітик Британської академії оборони Джеймс Шерр, повідомляє «Дзеркало тижня».

Видео дня

За словами експерта, негайне приєднання України до ПДЧ помилково тлумачилося б владою. «Якби НАТО й дозволило Україні приєднатися до ПДЧ, незважаючи на реформи, що застопорилися, і політичну кризу, що вже зароджується, то які висновки з цього могло б зробити для себе українське керівництво?» — зазначив він.

Шерр також заявив, що головна проблема у відносинах України й НАТО полягає в тому, що кожна зі сторін вважає іншу сторону винною у відсутності рішучих дій і ясності у взаєминах. «У результаті утворилося замкнене коло, через яке знизився вплив цієї структури на Україну, а її керівництво отримало привід знаходити численні виправдання своєї бездіяльності», — так описав експерт поточний етап відносин між Україною і НАТО.

«Замінивши на порядку денному питання «чи стане Україна членом НАТО?» на питання «коли?», альянс змістив акценти в системі мотивації й тепер чекає ходу у відповідь від Києва», — резюмував британський аналітик.

Нагадаємо, що 3 квітня НАТО переніс розгляд заявки України на приєднання до ПДЧ на грудень. У коментарі «Обозревателю» політолог Андрій Єрмолаєв заявив, що наша країна отримає ПДЧ в грудні лише в разі компромісу еліт.