Громада Луцька ініціює звільнення мера-БЮТівця

234
Громада Луцька ініціює звільнення мера-БЮТівця

Позавчора на Театральному майдані Луцька, де завжди вирували всі революційні мітинги, знову з’явились намети.

Видео дня

Цього разу — біло-зелені. Саме ці кольори обрала для своєї символіки волинська обласна громадська організація «Варта громади», створена у вересні 2007 року. Її активісти продовжують збір підписів за дострокову відставку луцького міського голови Богдана Шиби.

Як повідомив голова «Варти громади», депутат міськради від партії «Реформи і порядок» Олександр Мартинюк, за два роки свого головування Богдан Шиба не виконав і п’ятої частини перед­виборних обіцянок.

Важко говорити навіть про часткове виконання бодай якоїсь програми, бо мер жодного разу за два роки не спромігся прозвітувати про свою діяльність на відкритій зустрічі із громадянами.

Наприклад, перед виборами пан Шиба обіцяв «докорінно змінити практику виділення земельних ділянок». І змінив, тільки чомусь нова процедура зовсім виявилася не на користь громади.

Як приклад, сумнозвісний випадок купівлі–продажу земельної ділянки на вул. Ковельській,17, яку продали на аукціоні за нечувано високу для Луцька ціну — 30 мільйонів гривень. Однак згодом виявилося, що міський голова своїм розпорядженням зобов’язався до проданої ділянки провести за кошти міського бюджету всі комунікації та зробити благоустрій довкола. Все це потягне на мільйонів 10-15.

«Проведення земельних аукціонів таким чином — це повна профанація самої ідеї аукціонів. Провести аукціон, а потім шляхом домовленостей робити будь-які бюджетні «відкати» фірмі-переможцю — недопустимо», — вважає Олександр Мартинюк.

Тепер, як каже депутат, робиться спроба «прикритися колегіальним рішенням», для чого це питання внесено до порядку ден­ного наступної сесії міськради.

«Рішення ж по зниженню тарифів, що рік тому було підписане в присутності Юлії Тимошенко, і досі не виконане, — підкреслює представник «Варти...». Крім цього, за його словами, Богдан Шиба обіцяв перед виборами «заборонити ущільнення забудови та ліквідацію зелених зон і дитячих майданчиків», але в 55-му мікрорайоні позбавив мешканців новозаселених будинків цих самих дитячих майданчиків і зелених зон, віддавши прибудинкову територію під будівництво ще однієї багатоповерхівки для СБУ.

Список обіцяного і не виконаного мером можна продовжувати. Тому активісти «Варти громади» збирають підписи під відкритим листом до лідерки БЮТ Юлії Тимошенко, аби «політичним шляхом» усунути з посади міського голову, який прийшов до мерського крісла від БЮТівської команди. Згоду на відставку луцького міського голови має дати Юлія Володимирівна через фракцію БЮТ у міськраді («тимошенківці» там мають більшість).

Щоправда, один із лідерів блоку Микола Томенко, перебуваючи нещодавно у Луцьку, сказав, що програма БЮТ чи не найкраще виконується саме в цьому обласному центрі.

«Мені прикро, що Миколу Володимировича так дезінформують, чи він просто не бачить реальної ситуації в Луцьку», — так оцінює лідер «Варти громади» слова Томенка щодо діяльності Богдана Шиби.

Чи вистачить голосів у противників Шиби, аби його відставка відбулася законним способом, як того прагнуть «Варта громади» та значна частина лучан, стане відомо вже незабаром.

По матеріалам видання Україна молода.