newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тимошенко і Медведєв не сприймають критику Януковича

189
Тимошенко і Медведєв не сприймають критику Януковича

Уряду вдалося зробити незначний, але важливий крок до зниження темпів інфляції. Її лютневе сповільнення на 0,2% є позитивним сигналом.

Видео дня

Про це заявив радник прем'єр-міністра України Олег Медведєв.

Важливим фактором у сповільненні місячної інфляції стало зниження темпів приросту цін на продукти харчування від 4,4% в січні до 3,9% в лютому, зазначив він у коментарі УНІАН.

За словами Медведєва, такий результат вдалося забезпечити незважаючи на негативну світову тенденцію до прискорення інфляції і незважаючи на зусилля опонентів уряду з істотного посилення інфляційних очікувань.

Крім того, додав він, слід приймати до уваги стартові умови, з яких почав працювати уряд Юлії Тимошенко.

Зокрема, Медведєв нагадав, що за результатами 2007 року, інфляція вже становила майже 17%, а "якщо оцінювати квартальну інфляцію чотирьох останніх місяців управління Віктора Януковича в річному вимірюванні, то її темпи дорівнювали б 30%".

Зрозуміло, констатує Медведєв, що за два місяці зламати таку потужну тенденцію, що формувалася впродовж півтора років, неможливо, для цього потрібні місяці й місяці копітких спільних зусиль уряду й Національного банку.

"Ці установи працюють у напрямку зниження темпів інфляції, і за наявних складних умов навіть відвойовані два десяті відсотка є позитивним кроком, хоч, відверто кажучи, не таким великим, як хотілося б", - зазначив Медведєв.

За його словами, уряд зосередив зусилля на розробці антиінфляційного пакету, що саме по собі є фактором зниження інфляційних очікувань, а отже, й інфляції.

Для того ж, підкреслив Медведєв, щоб загальмувати інфляційну динаміку в середньо- й довгостроковому плані, необхідно ще пройти й через глибокі інституційні та структурні реформи, які вже заплановано урядовою програмою «Український прорив».

"Уряд Юлії Тимошенко готовий сприймати будь-які пропозиції та критику, яка йде від експертного середовища й від суспільства. Разом з тим він не збирається вислуховувати звинувачення від Віктора Януковича і його колег, які, перебуваючи при владі, прогавили стрибок цін, не вжили ніяких своєчасних заходів і позбавили себе морального права критикувати своїх наступників", - підкреслив Медведєв.