newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

«Газпром» змилувався над Україною

204
«Газпром» змилувався над Україною

Російський газовий монополіст «Газпром» зняв запроваджене з понеділка-вівторка 50%-е обмеження поставок газу Україні.

Видео дня

Про це заявив офіційний представник російського холдингу Сергій Купріянов. «Транзит газу через територію України для європейських споживачів здійснюється в повному обсязі. Обмеження з поставок газу для споживачів України знято», - цитує РІА Новости заяву Купріянова.

Як повідомлялося, 3-4 березня «Газпром» скоротив поставки природного газу в Україну до 50%. Російська монополія пояснила своє рішення тим, що дотепер не врегульовано питання із заборгованості за спожитий газ і підписання контрактів на 2008 рік.

У свою чергу «Нафтогаз України» вважає, що обмеження поставок газу в Україну суперечить головному принципу технічних умов взаємин між «Газпромом» і «Нафтогазом України» в газовій сфері, а саме: забезпеченню безперебійного й безаварійного транзиту російського газу для європейських споживачів за умови забезпечення газового балансу України.

Компанія також зазначала, що якщо «Газпром» продовжить скорочувати поставки газу, то «Нафтогаз України» буде змушений розпочати відбір газу з транзитної труби.