УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Березовський зізнався, що зустрічався з грузинами

225
Березовський зізнався, що зустрічався з грузинами

Опозиційні лідери Грузії зустрічалися з бізнесменом Борисом Березовським.

Видео дня

Інформацію про це поширила грузинська телекомпанія «Рустави-2», передає РІА Новости. За даними телеканалу, цю інформацію підтверджує сам Березовський. У бесіді з «Рустави-2» він розповів, що зустрічався в Лондоні з колишнім держміністром Грузії з питань врегулювання конфліктів, а нині членом НДО «Інститут рівноправ'я» та опозиційним політиком Гиоргієм Хаїндравою.

«Це правда. Я нічого більше не коментую», - сказав Березовський.

У свою чергу, сам Хаїндрава зізнався телекомпанії, що справді був у Лондоні, але зустрічався з вдовою покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі Інною Гудавадзе.

За інформацією телекомпанії, в Лондоні з Березовським зустрічалася також член Республіканської партії і дружина лідера цієї партії Тінатін Хідашелі. Тема бесіди з Березовським невідома.

Березовській зараз проживає у Великобританії, де отримав статус політичного біженця. Російська влада неодноразово направляла запит про екстрадицію бізнесмена, проти якого в РФ порушено кілька кримінальних справ, але позитивної відповіді дотепер не отримала. Березовського заочно засуджено в Росії до шістьох років позбавлення волі в справі «Аерофлоту».

Раніше МЗС Грузії відмовив Березовському у в'їзній візі до країни. Березовський хотів приїхати в Тбілісі на похорон свого друга й бізнес-партнера Бадрі Патаркацишвілі наприкінці лютого.

Патаркацишвілі раптово помер у Лондоні 12 лютого.

Попередній висновок експертів - смерть Патаркацишвілі була викликана ішемічною хворобою серця. Британські медики й експерти продовжують розслідування для встановлення остаточних причин смерті. За кілька місяців до смерті бізнесмен вирішив активно зайнятися політикою і підтримав опозицію. Патаркацишвілі виставив свою кандидатуру на позачергових президентських виборах у Грузії, але програв їх, набравши 7,1% голосів.

Правоохоронні органи Грузії звинувачували Патаркацишвілі в спробі організації держпереворот. Було порушено кримінальну справу, а бізнесмена було оголошено в розшук.