Неспокійний сон предвісник хвороби мозку

336
Неспокійний сон предвісник хвороби мозку

Агресивна поведінка під час сну, можливо, є ознакою того, що людині загрожує божевілля або хвороба Паркінсона, стверджують канадські вчені.

Видео дня

Як пише "Новинар" про це свідчать результати дослідження, проведеного в одній з лікарень Монреаля. 93 пацієнта, які "б'ються" руками і ногами у сні, спостерігалися лікарями впродовж п'яти років.

За цей період у 26 з них було знайдено будь-яке психічне захворювання: 14 захворіли хворобою Паркінсона, четверо - хворобою Альцгеймера, у сімох розвинулося безумство, у одного пацієнта було діагностовано хворобу Паркінсона і божевілля.

Середній вік добровольців, які взяли участь у дослідженні, становить 65 років.

Зазвичай під час швидкого сну м'язи людини розслабляються, однак деякі люди починають рухати руками та ногами або викрикувати.

Зв'язок між цим явищем і захворюваннями мозку наразі не відомий. Деякі вчені вважають, що ці хвороби викликаються ділянкою мозку, що відповідає за сон.

Експерти сподіваються, що результати канадського дослідження допоможуть діагностувати психічні захворювання на більш ранній стадії.

Нагадаємо, американські вчені нещодавно встановили, що нестача сну може сприяти відкладенню кальцію у серцевих артеріях, що веде до утворення закупорок, які згодом можуть відірватися і призвести до інсульту.