newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

В економіку ЄС не вірять ні компанії, ні споживачі

198
В економіку ЄС не вірять ні компанії, ні споживачі

Зведений індекс рівня довіри до європейської економіки з боку компаній і споживачів у жовтні сягнув мінімального показника за останні 15 років.

Як повідомляє агентство France Presse, ці дані оприлюднила в четвер Єврокомісія.

За оцінкою представників основного виконавчого органу Євросоюзу, на фоні світової фінансової кризи зведений показник рівня довіри до економіки Єврозони, що містить, зокрема, індекс споживчої довіри, знизився в жовтні до 80,4 пункту порівняно з 87,5 пункту у вересні.

Зниження індексу стало найрізкішим з моменту його запровадження в 1985 році. Раніше деякі експерти прогнозували, що індикатор може знизитися максимум до 85,3 пункту.

Видео дня

Обвалився й індикатор ділового клімату єврозони, що опустився до мінімального з 2001 року значення в мінус 1,34 пункту. У вересні цей показник становив мінус 0,82 пункту.

Зведений індекс довіри до економіки країн Євросоюзу також знизився до п'ятнадцятирічного рівня й склав 77,5 пункту проти 84,9 у вересні цього року.

За оцінкою представників Єврокомісії, рівень довіри як виробників, так і споживачів знизився практично до всіх сегментів економіки більшості країн Європи.

У вівторок американська консалтингова компанія Conference Board опублікувала дані про рівень індексу споживчої довіри в США, який у жовтні сягнув історичного мінімуму.

Індекс споживчої довіри в США - щомісячний звіт за споживчою довірою на підставі реакції національного настрою на поточну ситуацію. Він відображає ступінь споживчих сподівань або сумнівів на майбутнє. Індекс обраховується як відносний показник кількості позитивних/негативних відповідей на загальну кількість відповідей.

За даними компанії, індекс опустився в жовтні до 38 пунктів з 61,4 пункту у вересні. Аналітики прогнозували, що цей показник, який безпосередньо визначає купівельну спроможність ринку, знизиться до 52 пунктів.

Такому різкому падінню індексу передували три місяці помірного зростання.

За словами головного економіста Conference Board Лінни Франко, «вплив фінансової кризи останніх кількох тижнів безпосередньо відбився на споживчій довірі».

Індекс споживчої довіри виводиться щомісячно на основі опитування п'яти тисяч домогосподарств, починаючи з 1985 року. Традиційно індекс використовується для прогнозування тенденцій у галузі зайнятості й загального стану економіки та вважається випереджаючим індикатором ділового циклу.