Україна на порозі тяжких епідемій

192
Україна на порозі тяжких епідемій

Україна стоїть на порозі тяжких епідемій. Такий прогноз справдиться, якщо й далі серед населення вироблятиметься фобія перед щепленнями, як зараз, і зростатиме кількість відмов. Лише за дев’ять місяців цього року у Львові зареєстровано 1600 офіційних відмов від профілактичних щеплень. Це надзвичайно високий показник, – стверджують фахівці.

Видео дня

За словамизаступника головного державного санітарного лікаря Львівської обласної санепідемстанції Олега Когута, негативна компанія проти щеплень в Україні проходила в два періоди: у 80-х рр, що спричинило появу величезної кількості незахищеного населення, і в 90-х рр спалах дифтерії, та три роки тому.

«Летальний випадок з хлопчиком у Краматорську лише підсилив цю боязнь», – сказав він.

Проте, як зазначає завідувач епідеміологічним відділом Львівської обласної санепідемстанції Наталія Тімко, на сьогодні імунопрофілактика (вакцинація) є єдиним можливим способом вберегтись від тяжких інфекційних захворювань. В Україні складений календар щеплень –обов’язковими є 8. Серед них: Гепатит В, правець, дифтерія, кір, краснуха, туберкульоз та інші. За її словами, на Львівщині у 2007 році не було зареєстровано захворювання на дифтерію, а вже цього року було 7 випадків, 2 з них летальних – це були старші люди, які не мали щеплень. А в довакцинальний період щороку на дифтерію в Україні хворіло 40-80 тис. дітей.

Разом з тим головний дитячий імунолог головного управління охорони здоров’я ЛОДА Лариса Костюченко переконує, що, звичайно, ускладнення після вакцинації бувають, але їх кількість мізерна.

«Це 1 випадок на 100 тисяч, тоді, як, наприклад, 50% хворих на дифтерію вмирають», – додала вона і наголосила, що за свою практику не бачила нічого такого, щоб несло ризик населенню.

Дитячий імунолог, голова обласної імунологічної комісії Людмила Бобер розповіла, що в пологових будинках зараз розгорнулась антипропаганда щеплень від гепатиту В, які роблять в перший день після народження дитини.

«Проте такі щеплення не несуть ніякої шкоди дітям, а ось ризик заразитись гепатитом В є на кожному кроці. Така ж ситуація і з гемофільною інфекцією, наслідком якої стає приглухуватість та менінгіт», – розповіла Л. Бобер.

Лікар-імунолог наголосила, що в будь-якому випадку слід розуміти, що вакцинація не гарантує людині ніколи не захворіти, але вона гарантує не стати інвалідом після перебігу захворювання і не померти від нього.