"Газпром" вперше визнав небезпеку кризи для компанії

237
'Газпром' вперше визнав небезпеку кризи для компанії

Російська газова монополія "Газпром" вперше згадала про можливі труднощі для компанії, пов'язані зі світовою фінансовою кризою.

Видео дня

Про це йдеться в додатку до звіту про фінансові показники концерну за перший квартал 2008 року, опублікованому 22 жовтня на сайті "Газпрому".

Газовий концерн повідомив, що поточна ситуація на світових фінансових ринках може справити негативний вплив на здатність групи отримувати нові позики й рефінансувати поточну заборгованість на колишніх умовах. Крім того, загальне зниження рівня ліквідності може позначитися на здатності контрагентів групи забезпечувати своєчасне погашення заборгованості перед концерном.

Водночас у повідомленні "Газпрому" підкреслюється, що фінансова криза в США не справила безпосереднього впливу на діяльність концерну. Згідно зі звітом за січень-березень 2008 року, чистий прибуток компанії збільшився на 30 відсотків до 273,44 мільярдів рублів, а виручка - на 48 відсотків до 902,94 мільярдів рублів.

Раніше голова правління "Газпрому" Олексій Міллер говорив про те, що фінансова криза не є хвилюючим фактором для монополії, нагадує газета "Комерсант". Однак "Газпром" уже попросив у держави мільярд доларів на рефінансування боргів.

У середині жовтня капіталізація "Газпрому" через обвал російського фондового ринку впала нижче 100 мільярдів доларів, хоч ще в травні компанія коштувала понад 350 мільярдів доларів.