newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Шість найбільших банків Франції одержать 10,5 мільярдів євро

249
Шість найбільших банків Франції одержать 10,5 мільярдів євро

Влада Франції у понеділок анонсувала проект, в межах якого уряд країни виділить шести найбільшим банкам країни 10,5 мільярдів євро з метою підтримки фінансових інститутів в умовах світової економічної кризи. Про це повідомляє  AFP із посиланням на міністра фінансів Франції Крістін Лагард.

Видео дня

Як уточнила Лагард, у найбільший французький банк Credit Agricole буде інвестовано 3 мільярди євро, в BNP Paribas – 2,55 мільярда, а Societe Generale одержить 1,7 мільярдів євро. Решта коштів буде розподілена між банками Credit Mutuel, Caisse d'Epargne та Banque Populaire, які одержать по 1,2 мільярда, 1,1 мільярда та 950 мільйонів євро відповідно.

Як уточнює агентство, подібні грошові вливання будуть проведені французьким урядом у межах ухваленого минулого тижня проекту плану подолання економічної кризи, що передбачає виділення банківським установам 360 мільярдів євро. Тоді президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що уряд країни має намір витратити 40 мільярдів євро на рекапіталізацію французьких банків, а також 320 мільярдів на страхування міжбанківських кредитів.

Варто зазначити, що 13 жовтня на присвяченому економічній ситуації саміті в Парижі лідери 15 держав єврозони ухвалили проект плану спільних дій із боротьби зі світовою фінансовою кризою. Крім того, раніше окремі європейські країни виступали з індивідуальними ініціативами з подолання фінансової кризи. Так, Великобританія оголосила про намір виділити півтрильйона фунтів стерлінгів на підтримку банківської системи, Норвегія готова виділити з цією ж метою більше 50 мільярдів євро, а Португалія – близько 20 мільярдів, пише Lenta.ru.