newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Міліція попереджає: журналісти, стережіться!

195
Міліція попереджає: журналісти, стережіться!

Міністерство внутрішніх справ України звертається до керівників ЗМІ з проханням звернути особливу увагу на питання безпечної поведінки журналістів у ході виконання ними своїх професійних обов'язків під час різного роду конфліктних ситуацій.

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба МВС.

«Ми з розумінням ставимося до природного бажання журналістів бути в епіцентрі тих чи інших подій, щоб «за гарячими слідами» інформувати громадськість про суспільно важливі події. Однак у круговерті динамічних подій, де вартовим порядку доводиться ухвалювати рішення й діяти негайно й рішуче, щоб своєчасно запобігти загрозі громадському порядку й безпеці людей, опинитися у ролі потерпілих можуть, на жаль, і журналісти. Тим більше, що далеко не кожен з них під час надзвичайних подій має хоча б візуальні ознаки своєї професійної приналежності (відеокамера, фотоапарат, мікрофон тощо), не кажучи вже про «бейджик» на верхньому одязі або жилет з відповідним написом, які можуть засвідчити їх журналістський статус», - ідеться в повідомленні.

Враховуючи це, міліція вважає за доцільне забезпечити кожного журналіста спеціальним редакційним посвідченням - «бейджиком» - для їх візуального виділення працівниками міліції серед інших громадян.

Із цією ж метою міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком надано вказівку всім керівникам органів і підрозділів внутрішніх справ під час направлення груп швидкого реагування на місця надзвичайних подій в обов'язковому порядку визначати уповноваженого посадовця серед керівництва відповідного підрозділу міліції для організації допомоги й надання офіційних коментарів представникам ЗМІ.

Нагадаємо, 2 жовтня в Печерському районі Києва під час припинення міліцією силового протистояння громадян з охоронцями будівництва житлового будинку на вулиці Мервомайського відбулося кілька конфліктних ситуацій між працівниками міліції та журналістами.