newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Наркосиндикат втратив в Україні велику партію героїну

183
Наркосиндикат втратив в Україні велику партію героїну

В Україні, здається, все успішніше "воюють" з міжнародними наркосиндикатами. 21 липня, в Іллічівському морському торговельному порту співробітники СБУ затримали 174,5 кілограма героїну. Порошок було сховано у подвійному дні вантажівки "Сканія", яка через Грузію паромом прибула з Туреччини.

Видео дня

Як розповів під час прес-конференції перший заступник начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ Євген Скуліш, "іллічівська справа" – результат багатоходової комбінації за участю Агентства по боротьбі з наркотиками США, спецслужб Туреччини та СБУ і Служби зовнішньої розвідки України.

Вперше про спецвантаж, який приготовлено для європейських "споживачів", наші оперативники почули у червні. З оперативної інформації випливало, що іранський героїн зловмисники повинні були автотранспортом доставити до Європи. Їхній маршрут мав пролягти через такі країни, як Туреччина, Азербайджан, Грузія, Україна, Польща… Стало відомо, що український кордон турецька вантажівка перетне 10 липня.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Однак чи то наркоторговці відчули небезпеку, чи щось інше стало їм на заваді, але 10 липня вони так і не з'явилися в Україні. І все ж про раптовий провал спецоперації говорити було рано, адже колегам-есбеушникам підставила плече Служба зовнішньої розвідки України – зокрема допомогла з певною інформацією щодо іноземних фігурантів цієї справи, деяких транспортних нюансів.

Турецький автомобіль прибув до України 21 липня. У схованці напівпричепа оперативники знайшли 174,5 кілограма героїну. Спочатку водій (громадянин Туреччини, 1968 року народження) відмовлявся від кримінального вантажу, намагався комусь зателефонувати, довести свою непричетність… Але згодом, зрозумівши, якими фактами оперує спецслужба, змушений був "капітулювати"…

Водій, швидше за все, – лише перевізник. А хто організував цей героїновий рейс? Перший заступник начальника ГУ по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ Євген Скуліш стверджує, що прізвища організаторів наркотрафіка відомі, однак вони – за межами нашої держави. Втім під час прес-конференції прозвучало, що іноземні правоохоронні органи не залишать у спокої босів наркосиндикату. Викриття ж іранського героїнового транзиту – лише один із елементів багатоходової операції кількох спецслужб.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Якщо проаналізувати резонансні затримання наркоторговців, то можна побачити, що активну участь у цих операціях разом з українцями усе частіше беруть й американські спецслужби. А вони, як відомо, використовують найрізноманітніший арсенал оперативно-розшукових заходів, серед яких є і робота агентів "під прикриттям". Залишається таємницею, чи працювали в данному випадку в наркосиндикаті агенти "під прикриттям" (Євген Скуліш із зрозумілих причин відмовився коментувати це питання).

Нагадаємо деякі факти. У травні 2006 року співробітники СБУ спільно з Агентством по боротьбі з наркотиками США у Києві провели спецоперацію. Тоді "на гарячому" було затримано громадян Пакистану, Таджикистану та України, у яких вилучено півкіло героїну.

На початку грудня 2006 року при спробі контрабандного ввезення до України з Ірану (транзитом через територію Росії) 46 кіло героїну співробітники СБУ затримали громадянина Туреччини. Іноземець перевозив наркотики у спеціально обладнаній схованці своєї вантажівки. Нашим оперативникам допомагали колеги із США, Німеччини і Туреччини.

До речі. Цього року фахівці СБУ вилучили понад 460 кілограмів героїну, вартість якого за цінами "чорного ринку" становить близько 32-х мільйонів доларів.