newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Полудьонний знає чому звільнено Станік

297
Полудьонний знає чому звільнено Станік

Звільняючи суддю Конституційного суду Сюзанну Станік, Президент України Віктор Ющенко діяв в рамках своїх повноважень, юридичні підстави для цього є.

Видео дня

фото «Юр.Газета»Про це в інтерв`ю заявив радник Президента Микола Полудьонний.

Він зазначив, що згідно п.22 ч.1 ст. 106 Конституції, Президент має право призначати і звільняти 6 суддів КС. Згідно цій нормі, Президент має право звільнити цих суддів без голосування у парламенті. Він нагадав, що після внесення змін до Конституції, до відповідної норми було додано "і звільняє".

Але при цьому М.Полудьонний підкреслив, що згідно закону "Про Конституційний Суд", суддів КС звільняє ВР. У зв`язку з цим, в даному питанні існує юридична колізія: оскільки в ст. 126 Конституції чітко вказано, що ця частина суддів призначається і звільняється тим органом, який цю частину призначив.

М.Полудьонний в числі причин звільнення С.Станік назвав порушення присяги судді. Він зазначив, що до обов`язку суддів входить необхідність дотримуватися Конституції і законів, не розголошувати таємницю дорадчої кімнати і не скоювати вчинків, які можуть викликати запитання щодо легітимності рішення суду. У зв`язку з цим, у Президента є "маса підстав для підписання таких указів (про звільнення суддів КС)", сказав радник Президента.

Як ми вже повідомляли, Президент України своїм указом № 370/2007 від 1 травня “відповідно до пункту 22 частини першої статті 106, пункту 5 частини п`ятої статті 126 і статті 149 Конституції України” звільнив Сюзанну Станік з посади судді Конституційного Суду України у зв`язку з порушенням присяги.

30 квітня Президент своїм указом звільнив Валерія Пшеничного з посади заступника голови Конституційного Суду з таким же формулюванням - "у зв`язку з порушенням присяги".

УНІАН