Янукович назвав розпуск парламенту конституційним

302
Янукович назвав розпуск парламенту конституційним

Янукович: "Якщо конституційні рішення не будуть скасовані..." Відеосюжет

(відео "5 каналу")

Прем’єр-міністр Віктор Янукович на засіданні парламенту не зміг без помилки прочитати депутатам свій виступ. Він випадково назвав рішення Президента про розпуск парламенту конституційним. Хоча Віктор Федорович відразу зрозумів, що вимовив щось не те, і через деяку паузу виправився — «антиконституційним».

Головна теза виступу Януковича зводилася до того, що країна стоїть перед загрозою авторитарного режиму. «Горезвісний указ Президента має на меті узурпувати владу», — заявив прем’єр. Він додав, що відбувається продовження небезпечного експерименту маніпулювання Конституцією. Мета його — «створення штучних умов для перманентних виборів, які дискредитують парламентську систему в Україні як таку». «Триває створення абсолютної влади. Гарант Конституції зважився на крок, який матиме катастрофічні наслідки». Янукович додав, що Президент прийняв таке рішення через тиск «авантюристів у політиці», натякаючи, що має на увазі Юлію Тимошенко.

фото Дима Богданов/ОБОЗ

На думку Януковича, найбільша загроза в тому, що в економічному плані Україна буде відкинута на кілька років назад. За його словами, уряд буде протистояти цьому і продовжить реалізацію своєї програми, бо «уряд йде у правильному напрямку».

«Україна не витримає потрясінь, якщо ми згодимося на ультиматуми», — зауважив Янукович. Однак, на думку Януковича, очікування опозиції є марними. «Ми вийдемо з кризи не слабкішими, а ще сильнішими», — зауважив він. І додав, що є можливість виправити «фатальну помилку Президента — дочекатися рішення Конституційного суду». «До цього часу Рада повинна працювати в звичайному режимі», — заявив Янукович. За його словами, ще є шанс уникнути «найгіршого — треба лише сідати за стіл переговорів».