newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Кличко зустрівся з Кучмою та Віктором Пінчуком

Кличко зустрівся з Кучмою та Віктором Пінчуком

Кучма, як і більшість українців, певно, не розуміє МунісаВиставка „Експертиза”, що відкрилася в Центрі сучасного мистецтва Пінчука – перша виставка такого масштабу не тільки в Україні, а і взагалі у Східній Європі. Переконатись у значущості події можна двома способами: ускладненим і спрощеним.

Видео дня

Ускладнений спосіб передбачає те, що кожен читач розпочне розбиратись з тим, хто такий Вік Муніс, що про нього відомо, який вклад у мистецтво він зробив. Спрощений спосіб – це вбити його ім’я в пошук і переконатись, що про відкриття екпертизи написали чи не всі українські та російські ЗМІ, а високопоставлені гості, що були на відкритті своїм статусом переконують у значущості події.

Який сенс у цьому, здавалось би пустому, беззмістовному, аморальному процесі, що відбувається в культурному просторі цілого світу?

Для декого досі незрозумілими залишаються твори Малевича. Але якщо з його існуванням більшість вже змирилася, то такі художники, як Вік Муніс (росіяни транскрибують як Муніц) лишаються загадкою (а зазвичай просто дратують) для більшості простих споживачів інформації. Ми не беремося аналізувати сенс сучасного мистецтва. Факт його існування говорить сам за себе, хіба мистецтво не є віддзеркаленням епохи?

Поява "Експертизи" стала приводом для критики українських художників, які ніяк не можуть наздогнати світовий простір, лишаючись передусім живописцями. А сучасний час, мовляв, розмішав все на світі, зруйнував жанри, і мистецтво розлізлося, перетворилось на якусь кашу. У всьому світі сьогодні кожен жанр послуговується іншими жанрами, які його доповнюють, додають життя, і лиш наші художники, мовляв, лишаються традиціоналістами.

З цієї перспективи Вік Муніс є втіленням минущості. Його фотографії перетворюються на документ, який підтверджує те, чого вже немає. Створене Мунісом знищується назавжди, воно живе лиш у фото. „Об’єктів для фотографування не залишилось” – говорить автор.

Вік Муніс не живописець, не скульптор, не фотограф – він сучасний художник, він поєднав у собі всі риси сучасності – сучасності, в якій є неможливою вузька спеціалізація і постулювання незнищенних цінностей.

На відкриття виставки завітали художники Ілля Чичкан, Маша Шубіна, Стас Волязловський, представник російської групи „Синие Носы” Олександр Шабуров.

Безумовно, були також перші особи держави, Віталій Кличко обговорював драматичні події у світі боксу з Віктором Пінчуком.

Фото Проза

Кличко зустрівся з Кучмою та Віктором Пінчуком

Кличко зустрівся з Кучмою та Віктором Пінчуком

Кличко зустрівся з Кучмою та Віктором Пінчуком