У Києві розпочалася Французька весна

189
У Києві розпочалася Французька весна

З карнавалом, вуличними ігрищами, вогняними видовищами увірвалася в Київ французька весна.

Цього року Французький культурний центр вже втретє організовує вогняні інсталяції.

Організатори – французи звиклі до подібних вуличних шоу. За словами Віржіні, дружини службовця при амбасаді, у Франції подібні видовища відбуваються часто, в рамках вуличних театрів вогняні шоу розважають французів на всі великі свята.

В Києві ж така традиція ще не встановлена.

Ми спитали, чи сподобався Віржіні Фестиваль вуличних театрів, але чарівна француженка відповіла, що, на жаль, в суботу вона була на мітингу, слухала Юлю Тимошенко. «У цієї жінки надзвичайна харизма,» - зазначила Віржіні.

Видео дня

Софійська площа потонула у вогнях, поруч з пам’ятником Богдану Хмельницькому було піднято величезну люстру, що сяяла на рівні даху будівлі суду.

Поруч з дзвіницею встановили стилізовані східні башточки, прикрашені ієрогліфами, по всій площі було розміщено безліч маленьких рухомих інсталяцій, металевих чоловічків, гондольєрів.

Все це супроводжувалось музикою і текстовками, записаними різними мовами, українські та російські тексти, філософського змісту, присвячені плинності і минущості життя, зачитували відомі люди, знайомі голоси.

Видовище організував вуличний театр з Франції Carabossa, актори виконували музичні композиції, запалювали різні фігури, носили мішки з вугіллям, позували перед камерами.

Французам допомагали студенти лінгвістичного університету, одягнені в одяг французьких міщан початку 20 століття.

Нагадаємо, Французька весна лиш починається. В цьому році її побачить не лише Київ!

Дивіться також повний фоторепортаж.