Роковини Шевченка: Ющенко вручив Шевченківські премії

719
Роковини Шевченка: Ющенко вручив Шевченківські премії

фоторепортаж «УНА-УНСО чуть не задавили Витренко в парке» фото PHL

Міліція відпустила кривдників Вітренко

У ході масових заходів, приурочених до чергових роковин з Дня народження Тараса Шевченка у парку імені Шевченка в Києві, де упродовж дня перебувало чимало людей, група громадян із символікою організацій правого політичного спектру спробувала завадити покладати квіти до пам’ятника Кобзареві представникам лівих сил.

Як повідомили «Обозревателю» у ДЗГ МВС України, кидаючи у бік своїх політичних опонентів різні предмети, екстремістськи налаштовані молодики спробували силою відтіснити їх від пам’ятника.

Видео дня

Працівники міліції, які забезпечували громадський порядок у місці проведення згаданих заходів, оперативно припинили хуліганські дії й затримали трьох осіб.

Близько 17 години 30 хвилин, після складання відносно затриманих в Шевченківському райуправлінні ГУМВС України в місті Києві адміністративних протоколів за фактом дрібного хуліганства, згадані особи були відпущені.

Інших інцидентів у Києві, пов’язаних з масовими заходами з нагоди відзначення Дня народження Тараса Шевченка, зафіксовано не було.

фото PHL

Ющенко вручив Шевченківські премії

Президент України Віктор Ющенко в Національному театрі опери та балету в Києві вручив Національні премії імені Тараса Шевченка.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі Глави держави.

Цього року лауреатами премії стали дев’ять митців, які відзначилися в різних сферах культурного життя України. Згідно з Указом Глави держави, на 2007 рік розмір Шевченківської премії встановлений у сумі 130 тисяч гривень кожному нагородженому.

Вітаючи присутніх та все світове українство з Днем Тараса Шевченка, Глава держави наголосив: «У найскладніші моменти для духовного діалогу з Шевченком постають не одиниці, не сотні, не тисячі, а мільйони — весь наш народ».

За Шевченковим словом, переконаний Ющенко, сильна й упевнена Україна постане тоді, коли її народ об’єднає єдина національна ідея: «Національна ідея — це українська, європейська Україна. Це — єдина державна мова. Це — постава Помісної церкви. Це — свобода для кожного громадянина, повага до його прав, поглядів та вибору».

Саме з цією метою Президент закликав усі відповідальні національні демократичні сили до сталого і дієвого об’єднання.

Говорячи про відзначення національного Дня Кобзаря, Президент наголосив на необхідності вже зараз розпочати комплексну підготовку до гідного вшанування 200-ліття Поета у 2014 році. Серед завдань, що потребують вирішення, Ющенко назвав якнайшвидше завершення академічного видання повного зібрання творів Тараса Шевченка, створення Шевченкового дому як масштабного національного проекту, що має реалізовуватися без загроз для діючих музейних і архівних установ України.

На переконання Президента, важливо на державному рівні підтримати процес спорудження пам’ятників Шевченкові у світових столицях та центрах. У цьому контексті він відзначив такі ініціативи у Празі та Мюнхені: «Присутність Шевченка у світі — це присутність України, українського духу та української ідеї».

Глава держави підтвердив, що українська влада не залишатиме непоміченою будь-яку демонстрацію неповаги до національних святинь ані в Україні, ані поза її межами.

«Як Глава Української держави я категорично засуджую будь-які спроби зумисного паплюження імені Шевченка», — наголосив Президент. Він закликав Уряд Канади провести належне розслідування факту руйнування пам’ятника Кобзареві в Торонто.

Президент висловив стурбованість систематичними акціями проти монументів, присвячених українським героям, а також проти пам’ятників жертвам війни і на місцях єврейських поховань. Йдеться зокрема про нещодавні випадки в Кривому Розі і Тернополі. «Я звертаю увагу Служби Безпеки, Генеральної прокуратури України та місцевих органів влади на гостру потребу недопущення таких злочинних дій», — підкреслив В. Ющенко.

Говорячи про цьогорічних лауреатів Шевченківської премії, Президент відзначив — усі вони видатні та яскраві творчі особистості, чий внесок в українську культуру є неоціненним. «Я вірю, що кожен із лауреатів достойно нестиме своє почесне звання і активно продовжуватиме працю на благо рідної України», — сказав Віктор Ющенко.

Після завершення церемонії нагородження Президент та його дружина пані Катерина Ющенко переглянули святковий концерт з нагоди 193-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Богатырёва подарила донецким школам «Кобзарь»

Лидер фракции Партии регионов Раиса Богатырева к годовщине со дня рождения Тараса Шевченко подарила пятьдесят одной школе Донецка книги Т.Шевченко «Кобзарь».

Об этом сообщила пресс-секретарь фракции Партии регионов Людмила Харив со ссылкой на Богатыреву, передает УНИАН.

Принимая подарок, директор донецкой гимназии №72 города Донецка, преподавательница украинского языка Надежда Громак отметила, что «духовное наследие Великого Кобзаря станет настольной книгой для донецких юных искателей украинской славы и их родителей, многие из которых бережно хранят старые украинские вышивки».

«Мы, все украинцы, должны объединиться вокруг нашего общего духовного и исторического наследия. И не забывать слова сподвижника украинской идеи, который, отстаивал ее от надругательства не только чужестранцами, но и своими псевдопатриотами и часто писал на прекрасном русском языке, говоря: «чужого навчайтеся, та своего не цурайтеся», — отметила она.

Витренко облили кефиром в парке Шевченко

В лидера ПСПУ Наталью Витренко и ее соратников бросили пакет с кефиром и яйцо. Инцидент произошел сегодня в столичном парке им. Тараса Шевченко, во время празднования дня рождения великого украинского поэта.

Основной «кисло-молочный удар» на себя приняла одна из соратниц Витренко. Сама лидер ПСПУ отделалась лишь незначительно испачканой верхней одеждой. По ее словам, инцидент является настоящей провокацией, сообщает E-NEWS.

Молодой человек, запустивший кефир в «витренковцев», попытался скрыться с места происшествия, но тут же был задержан милицией.

Сторонникам ПСПУ по-прежнему не позволяют подойти к памятнику Тараса Шевченко. В свою очередь, представители КПУ и СПУ даже не пытаются зайти в оцепленный парк.

Віктор Ющенко відвідав виставку шевченківських раритетів

Президент України Віктор Ющенко відвідав виставку «Шевченківські раритети», присвячену 193-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі Глави держави.

фото PHL

Експонати, повернуті до України Українською вільною академією наук у США (УВАН), виставлено в Національному музеї літератури. Серед них — рукописи письменника, його листи, альбоми з малюнками, фотографії, прижиттєві видання «Кобзаря».

Звертаючись до присутніх на експозиції представників УВАН, Президент подякував їм за зусилля, спрямовані на повернення в Україну національних реліквій. «За останні роки зроблено чимало зі збереження і повернення в Україну документів, пов’язаних з творчістю Тараса Шевченка», — відзначив В. Ющенко. За його словами, суспільство і держава мають високо цінувати цю «винятково важливу справу».

Глава держави вручив орден «За заслуги» ІІІ ступеня докторові наук Олесю Біланюку, який у 1998-2006 рр. очолював УВАН. Саме завдяки його ініціативі шевченківські раритети повернуто на батьківщину.

Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня також удостоєна працівниця архіву Вільної академії Тамара Скрипка.

Після церемонії нагородження директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка Микола Жулинський подарував В. Ющенку альбом картин Володимира Винниченка. Нещодавно завдяки зусиллям УВАН до України було повернуто 145 картин цього митця.

фото PHL

Руководство Крыма возложило венки к памятнику Шевченко

Сегодня, 9 марта, в Симферополе состоялось возложение венков и цветов к памятнику Тарасу Шевченко в честь 193-й годовщины со дня рождения поэта.

Здесь в исполнении военного оркестра исполнялись государственные гимны Украины и Крымской Автономной Республики, музыкальные произведения на слова украинского поэта, сообщает REGNUM.

В торжественной церемонии участвовали: председатель Верховного Совета и председатель Совета министров АРК Анатолий Гриценко и Виктор Плакида, заместитель постоянного представителя президента Украины в автономии Валерий Пробей-Голова, архиепископ Симферопольский и Крымский Лазарь, председатели постоянных депутатских комиссий ВС Крыма, заместители председателя Совмина, министры, руководители Симферополя и другие.

Луценко возложил цветы к памятнику Шевченко во Львове

Сегодня во Львове находится лидер Гражданского движения «Народная самооборона» Юрий Луценко.

Сразу по прибытии во Львов Луценко по случаю 193-й годовщины со дня рождения Кобзаря возложил цветы к памятнику Тарасу Шевченко и направился во львовский Дом ученых, где проходит его встреча с представителями интеллигенции Львовской области, сообщает УНИАН.

В рамках презентации проекта «Народной самообороны» во Львовской области в 17.00 на центральной площади Львова начнется вече «Народной самообороны», на котором выступит Луценко.

Ющенко подарил Тимошенко и Плющу по «Кобзарю»

фото PHLПрезидент Украины Виктор Ющенко надеется, что нация поймет, насколько важным для ее будущего является украинское слово.

Об этом Президент Украины сказал во время посещения Национального музея Тараса Шевченко в рамках праздничных мероприятий по случаю 193-й годовщины со дня рождения Кобзаря, сообщает УНИАН.

Он выразил надежду, что нация поймет, насколько важным для ее будущего является «не только шевченковское слово, но и собственное украинское слово».

«Гибнет любая нация не от отрядов Муравьева или Меншикова, не от войны или агрессии, как правило, а от забвения своего слова», — сказал глава государства.

Он отметил, что в настоящее время к Тарасу Шевченко «идет каждый, независимо от того, где он родился, какая у него идеология».

В музее Ющенко осмотрел обновленную экспозицию.

Как известно, в 2004 году музей был закрыт в связи с ремонтно-реставрационными работами, экспозиция демонтирована, экспонаты эвакуированы в фондохранилища.

Длительное время музей работал в режиме художественных выставок, а 22 декабря 2006 года Национальный музей Т.Шевченко вновь открыл двери для посетителей.

Вместе с Президентом Украины Ющенко в музее побывали лидер БЮТ Юлия Тимошенко, и.о. министра иностранных дел Украины Владимир Огрызко, вице-премьер-министр Украины Дмитрий Табачник, секретарь СНБО Виталий Гайдук, министр культуры Юрий Богуцкий, председатель ЦИК Ярослав Давыдович.

Ученики школ и лицеев во время посещения Президентом музея, прочитали стихи Т.Шевченко. Ющенко вручил школьникам «Кобзарь». Также он подарил «Кобзарь», в частности, Тимошенко, бывшему Председателю парламента Ивану Плющу.

Табачник провів Ющенка до музею літератури

Президент України Віктор Ющенко, вийшовши з музею Тараса Шевченка, попрямував до музею Національного музею літератури. Він ішов пішки, розмовляючи з віце-прем’єром Дмитром Табачником.

За Ющенка виявилося гірше, ніж за СРСР

Партію УРП собор разом з іншими націонал-орієнтованими партіями, зокрема ВО «Свобода» не пропустили до пам’ятника Тарасові Шевченку, поки там знаходився Віктор Ющенко.

Відтак, поки Ющенко виголошував свою промову, УРП собор у мегафони вигукували правоохоронним органам «Ганьба!» та «Пропустіть українців до Тараса Шевченка.

Незважаючи на ці протести правоохоронці залишилися вірні своїм настановам і не пропускали нікого, хто не потрапив до списків запрошених.

Представники партії, розмовляючи з правоохоронцями, дивувалися тому, що навіть за часів Радянського Союзу могли вільно потрапити до пам’ятника Шевченку і поласти квіти, а сьогодні при народно обраному Президенті їх не пускають.

Однак після того, як Ющенко пішов, всіх бажаючих покласти квіти пропустили до пам’ятника. Навіть Наталія Вітренко разом з Марченком та ще десятьма колегами понесли букет квітів до Шевченка.

Зараз Президент відвідує музей Тарасові Шевченку.

фото PHLЮщенко закликав Януковича вступити у ЄС

Національна ідея Україна — це європейські цінності, а майбутнє України — це європейське майбутнє.

Про це наголосив Президент України Віктор Ющенко у свої промові біля пам’ятнику Шевченка.

За його словами, питання тільки у тому, коли це відбудеться, за нас, чи вже по нас.

«Мені б дуже хотілося, щоб це зробило нинішнє покоління українських політиків», — звернувся він до українських політиків.

Цікаво, що, за словами коментатора Першого національного телеканалу, Ющенко спочатку збирався у своїй промові говорити про українську молодь, однак Глава держави змінив текст своєї промови.

Також Президент наголосив у своїй промові, що в Україні є місце для всіх, незважаючи на політичні уподобання. Немає місця лише для тих хто є українофобом, не поважає українські цінності та суверенність нашої держави, — підкреслив Ющенко.

Десь із далеку під час промови президента лунали вигуки «Ганьба!». Ці люди були з червоними прапорами.

Дмитро Табачник пояснив, чому представники коаліції поклали квіти на годину раніше за Президента. «Щоб опоненти не влаштували політичного дійства», — заявив він.

Ющенко возложил цветы к памятнику Шевченко

Президент Украины Виктор Ющенко возложил цветы к памятнику Тараса Шевченко в Киеве.

фото PHL

Его сопровождали лидеры БЮТ Юлия Тимошенко и Александр Турчинов, мэр Киева Леонид Черновецкий, министр обороны Анатолий Гриценко, генеральный прокурор Александр Медведько, а также вице-премьер Дмитрий Табачник, который пришел сегодня к памятнику Шевченко уже во второй раз.

Также возле памятника собрались сторонники БЮТ и «Нашей Украины».

Мороз и Янукович пришли к Тарасу отдельно от Ющенко

Премьер-министр Украины Виктор Янукович и председатель Верховной Рады Украины Александр Мороз возложили цветы к памятнику Тарасу Шевченко.

В церемонии возложения цветов также приняли участие члены правительства и представители парламентской коалиции, сообщает УНИАН.

Церемония состоялась в 8.30 утра, хотя раньше планировалось, что руководители всех ветвей власти примут участие в церемонии возложения цветов к памятнику Т.Шевченко в 10.00.

Немногочисленный пикет у стен Национального университета скандировал «Позор!» представителям антикризисной коалиции.

Как известно, в 10.00 цветы к памятнику Кобзарю возложит Президент Украины Виктор Ющенко.