Добкін виявився одним з найгірших мерів України

Добкін виявився одним з найгірших мерів України

Найефективнішим міським головою в Україні є мер Вінниці Володимир Гройсман.

Видео дня

Про це свідчать результати експертного опитування, представленого сьогодні Комітетом виборців України.

Відповідно до результатів опитування, Гройсман набрав 7,8 балів за десятибальною шкалою. За ним ідуть міські голови Львова Андрій Садовий (7,6), Черкас Сергій Одарич (7,5), Івано-Франківська Віктор Анушкевичус (7,3), Тернополя Роман Заставний (7,3).

Моніторинг визначив також трійку міських голів, діяльність яких за згаданими критеріями була оцінена нижче 4 балів. Це мери Харкова Михайло Добкін (3,9 балів), Сум Геннадій Мніаєв (3,7), Сімферополя Геннадій Бабенко (3,5).

Андрій Садовий, Сергій Одарич, Віктор Анушкевичус, Роман Заставний

Експертна оцінка проводилася за вісьмома критеріями, зокрема такими як виконання передвиборчих обіцянок та конкретних пунктів передвиборчої програми, підтримка дій міського голови населенням за даними соціологічних або експертних опитувань, підтримка дій міського голови місцевими політичними та бізнес-елітами, взаємодія міських голів з міськими радами по прийняттю рішень тощо.

Михайло Добкін, Геннадій Мніаєв, Геннадій Бабенко

Загалом за підсумками року, що минув після виборів, КВУ дійшов висновку, що загальнонаціональні та місцеві представницькі органи влади в Україні здебільшого займалися боротьбою за вплив і повноваження, а не виконанням передвиборчих програм та обіцянок. Причинами цього стали недосконалість політичної, конституційної, виборчої систем, а також низький рівень політичної культури влади.

Для розв’язання загальноукраїнської політичної кризи КВУ бачить два варіанти. Перший — угода про консолідовану діяльність всіх гілок влади та політичне рішення про річний мораторій на будь-які дострокові вибори. Інший варіант —прийняття змін до виборчого законодавства і проведення нових президентських та парламентських виборів до кінця 2007 року. Однак за діючої виборчої системи і високого рівня політичного протистояння дострокові вибори будуть занадто проблемними, погано організованими та брудними.

Водночас, починаючи з осені 2006, покращилась особиста взаємодія народних депутатів з виборцями в усіх областях України. За оцінкою КВУ системно працюють з виборцями близько третини депутатів. Основні форми взаємодії — особистий прийом, робота помічників, відкриття громадських приймалень, інтерв’ю та коментарі місцевим ЗМІ. Робота з виборцями через партійні приймальні не стала достатньо ефективною, бо до таких приймалень звертаються переважно прихильники партій.

фото сайтів міських адміністрацій