Докаленко не знає, що на УТ-1 буде ТК "Культура"

Докаленко не знає, що на УТ-1 буде ТК 'Культура'

Як повідомив на прес-конференції в РІА «Новості» (Київ) міністр культури і туризму України Юрій Богуцький, на ТК «Культура» очікує реорганізація та перенесення на НТКУ. «Два чи три дні тому ми зустрічалися із головою Держкомтелерадіо Едуардом Прутніком (ТК «Культура» перебуває під юрисдикцією Держкомтелерадіо – «ТК») та його заступниками, зараз готуємо проект співпраці між нашими відомствами. Там передбачено і культурні й мистецькі проекти на Першому каналі, зокрема, реорганізація та вдосконалення діяльності ТК «Культура», а головне – перенесення його на НТКУ в зручний для глядача час», - сказав міністр, зазначивши, що йшлося не про нічні, а про денні відрізки мовлення. Коли можна очікувати цієї події, міністр не повідомив, але наголосив, що спочатку має бути вдосконалення якості програмного наповнення каналу, а тільки потім – «перенесення на НТКУ».

Видео дня

За словами пана Богуцького, історія ТК «Культура» є «дуже-дуже нехорошою», оскільки це історія протистояння двох відомств – міністерства «Культури» та Держкомтелерадіо, відтак досягнення домовленостей з новим керівництвом Держкомтелерадіо може стати новою віхою в розвиткові телеканалу.  

На запитання, яку суму передбачено на реорганізацію каналу «Культура», Юрій Богуцький відповів: «Ми зараз вивчаємо це питання», але уточнив, що йдеться про консолідацію коштів двох відомств.

Президент НТКУ Віталій Докаленко, до якого «ТК» звернулася по коментар щодо «переїзду» каналу «Культура», сказав, що вперше від нас чує цю інформацію. Також пан Докаленко зазначив, що мовлення Першого каналу є обмеженим, адже на відрізках НТКУ мовить  ТК «Ера», а тому «приймати ще якийсь телеканал було би принаймні дивно».

Нагадаємо, останні два тижні для НТКУ позначились скандалом з закриттям найрейтинговішої програми "Толока". М.Томенко, А.Шевченко - голова комітету ВР з свободи слова, С. Потімков - голова підкомітету ВР з питань свободи слова та вільного доступу до інформації звинувачують президента НТКУ Докаленка у цензурі на каналі. Пан Докаленко ці звинувачення спростовує, Президент України Віктор Ющенко також не бачить цензури у закритті програми. Микола Томенко звинувачує керівництво Першого Національного у комерціалізації та тіньовому використанні коштів від реклами, що неприпустимо на державному телебаченні.