Частіше порівнюйте себе з Христом і ставте себе поруч з Ним

Частіше порівнюйте себе з Христом і ставте себе поруч з Ним

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям,

чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Дорогі браття і сестри!

Христос народився, славімо Його!

фото з сайту http://www.cerkva.info/

Ми завжди з великою радістю зустрічаємо свято Різдва Христового. Різдво Христове має пряме відношення до нашого сьогодення, до сенсу нашого земного життя. Спостерігаючи за навколишнім життям, ми інколи приходимо у відчай від тієї неправди і зла, які оточують нас. Людина настільки загрузла у гріху, що не здатна подолати його власними силами. Серйозно задумайтесь над цим!

Кожний із нас хоче жити в любові, мирі, радості і добробуті, і притому хоче жити вічно. А цього досягти неможливо, не подолавши гріх і смерть.

Бог, Який створив людину і світ, так полюбив світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб спасти людину від гріха і смерті. Різдво Христове означає зішестя Сина Божого на землю і з’єднання Його Божественного життя з нашим людським життям. Святкуючи Різдво Христове, Церква хоче переконати нас, що Бог не лишає світ і кожну людину без Своєї любові і Провидіння.

Різдво Христове, або втілення Сина Божого є основною істиною, тобто одним із основних християнських догматів, спільним для всього християнського світу. Без віри у втілення Сина Божого немає християнства; і той, хто не вірує в Ісуса Христа як Сина Божого, Творця всесвіту, той не є християнином.

Цей догмат сповідав ап. Петро від імені всіх апостолів, від усієї Церкви, коли на запитання Спасителя: „А ви за кого Мене вважаєте?” – вигукнув: „Ти є Христос, Син Бога живого!” (Мф. 16,16).

Це було предметом апостольської проповіді від дня зішестя Святого Духа на апостолів. Ісус Христос є Сином Божим, Який прийняв людське єство нероздільно і незлитно. Хто не сповідує цієї істини, той є антихрист, як про це пише св. ап. Іоан Богослов.

Ісус Христос є істинний Бог і істинний чоловік, Який прийшов у світ задля спасіння людей; Він прийняв добровільні страждання і хресну смерть, воскрес, вознісся на небеса, і сидить праворуч Отця, і знову прийде для останнього суду і вічного Царства.

Догмат про Христа, що рівнозначно абсолютній істині, для православ’я і в наші дні є таким же сучасним, як і в епоху Вселенських Соборів. Для православ’я є абсолютно неприйнятним мудрування деяких протестанських богословів і особливо тоталітарних сект, які вихолощують з повноти віри у Христа дорогоцінне зерно.

Віра у Христа як Сина Божого для православного християнина не є вченням у звичайному розумінні, вона – саме життя. Віра пронизує все його єство і проходить через усе його життя. З цією вірою християнин при Його Різдві, страждає разом з Ним, Його хресними муками, воскресає разом з Господом і з тремтінням чекає на Його славне пришестя. Без цієї віри просто немає християнства. Деякі сучасні християни на Заході, прагнучи „онаучнити” релігію, дійшли до того, що позбавили християнство духу і вогню, і зробили його нудним та нежиттєвим.

У Різдві Христовому Бог став людиною, народившись від Святого Духа і Марії Діви, без плотського зачаття, і через те з’єднав у Своїй Особі Божественну і людську природи. У Своєму земному житті Він явив Божественну всемогутність через чудотворіння і Божественну мудрість як пророк і учитель. Це була істинна і досконала Людина, вільна від будь-якого гріха. Він був другим Адамом – з оновленою природою. Його покірність волі Отця Небесного була безмежна і сягала хресної смерті. Він зробив Свою волю тотожною волі Божественній і тим підніс Свою людську природу до стану найвищої духовності і безсмертя. У Своїх душевних стражданнях у Гефсіманії і тілесних – на Голгофі Він взяв на Себе весь тягар людських гріхів і тим самим, перемігши смерть, дарував нам вічне життя.

У спасінні людини виявилася творчість материнської любові Ісуса Христа. У ній Він приймає горе і скорботу людей, як Свої власні, і несе їх до кривавого кінця. У цьому подвигу любові проявилось щось абсолютно нове і неповторне в історії людства. У спасительному подвигу Ісуса Христа виявилась людяність людини так глибоко і так високо, що кожен може сказати: якщо є десь місце, де він може знайти умиротворення і заспокоїти свою душу, так це – у Христі Ісусі.

У подвигу любові повинна виявлятися віра християнина. Особисте спасіння – це духовне народження самого себе для вічного життя через уподібнення Христу. Через віру і любов, виявлену у добрих ділах, а також через несправедливі страждання християнин прилучається до Христа і Його спасительного подвигу і стає учасником вічного життя, заради якого народився Син Божий.

Христос приніс на землю мир, а це означає, що ми, християни, повинні жити в мирі, однодумстві у вірі й християнській любові, як діти єдиного Бога – брати і сестри у Христі. Це особливо потрібно нам тепер, коли нашу Батьківщину Україну сили зла намагаються розірвати, посіяти смуту, внести спокуси у свідомість людей. І тому не дозволяйте заманити себе на шляхи неправди і розбрату. Будемо завжди пам’ятати, що правдивий християнин той, хто уподібнюється Христу своїми ділами, помислами і почуттями. Частіше порівнюйте себе з Христом і ставте себе поруч з Ним, і тоді зможете дати оцінку своїм вчинкам. І не забуваймо, що є правдивий суд Божий не тільки після смерті, а й на землі.

Щиросердечно вітаю вас, дорогі браття і сестри, з великим християнським святом Різдва Христового і Новим Роком! Вітаю зі святом нашого українського Президента Віктора Ющенка, Уряд, Верховну Раду та Збройні Сили України! Поздоровляю зі святом також усіх українців, які перебувають за межами України і вболівають за її долю!

У це велике свято миру і любові піднесімо хвалу Богу за всі Його благодіяння, даровані нам у минулому році і впродовж всієї історії України, і просімо Благословення Божого на подальші наші труди на благо єдиної Помісної Української Православної Церкви, на благоденственне і мирне життя України і всього українського народу, щоб ми завжди єдиними устами і єдиним серцем співали ангельську пісню: „Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління” (Лк., 2,14).

Христос народився, славімо Його!

Різдво Христове,

2006/2007 рік

м. Київ.

Філарет,

Патріарх Київський

і всієї Руси-України

В Свято Різдва Христова 7 січня Перший Національний за традицією вестиме прямі трансляції богослужінь з храмів трьох православних та греко-католицької конфесій.

О 9 ранку розпочнеться пряма трансляція Богослужіння УГКЦ з Храму Святого Василія Великого м. Києва.

О 10-00 канал переключиться на пряму трансляцію Святкового Богослужіння УПЦ (Московського Патріархату) з Успенського Собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Об 11-00 глядачі побачать Святкове Богослужіння УПЦ Київського Патріархату із Свято-Володимирського Кафедрального Собору.

О 16-00 УТ-1 покаже відеозапис урочистої служби УАПЦ із Кафедрального Собору Святого Апостола Андрія Первозванного.

В суботу о 17-00 Перший Національний транслює Святкове Богослужіння УПЦ Київського Патріархату із Свято-Володимирського Кафедрального Собору, а о 18-00 - Святкове Богослужіння УПЦ (Московського Патріархату) з Успенського Собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Також читайте:

Різдвяне привітання Митрополита Володимира

Різдвяне привітання Блаженнішого Любомира

Духовный отец Черновецкого поздравил киевлян с праздниками