Від Ющенка вимагають вето на імперативний мандат

Від Ющенка вимагають вето на імперативний мандат

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» звернулася до Віктора Ющенко з листом, в якому закликала Президента скористатися своїм конституційним правом і накласти вето на закон про «імперативний мандат».

Видео дня

Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі КВУ.

фото пресс-служба Президента УкраиныУ листі, зокрема, йдеться: «КВУ вважає, що прийнятий Закон не вирішує проблеми партійної дисципліни, натомість він створює нові антидемократичні механізми і обмежує права місцевих депутатів».

На думку організації: «Закон суперечить Конституції України та не відповідає практиці європейських демократичних країн.

По-перше, законодавство України не має зворотної сили, тому норма про припинення повноважень тих депутатів, хто вийшов з фракції до набуття чинності загаданого Закону — антиконституційна.

По-друге, Закон не дає вичерпний перелік підстав для припинення повноважень депутата. Отже, вищий керівний орган партії може позбавити депутатського мандата з будь-яких причин. Це значно обмежує права як депутатів, так і виборців.

По-третє, так званий «імперативний мандат» отримав негативний висновок Венеційської Комісії, а його запровадження негативно позначиться на міжнародному іміджі України».

Загалом, прийняття такого закону стане кроком назад у розвитку демократії в Україні взагалі і місцевого самоврядування насамперед і ще більше віддалить депутатів місцевих рад від виборців, — переконані у КВУ.

Якщо вето на закон таки буде накладено, то КВУ планує звернутися до народних депутатів України із закликом не долати вето.

Нагадаємо, 12 січня Верховна Рада запровадила так званий «імперативний мандат». Лідер БЮТ Юлія Тимошенко домовилася про підтримку відповідного закону антикризовою коаліцією в обмін на голосування БЮТ за подолання президентського вето на закон «Про Кабінет Міністрів».

Вчора стало відомо, що Ющенко прийме щодо цього закону рішення до 5 лютого.