Крісло Тарасюка займе Чалий або Огризко

Крісло Тарасюка займе Чалий або Огризко

На думку заступника генерального директора Центру ім. О. Розумкова Валерія Чалого, відставка Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ України була результатом «виваженого і відповідального рішення як Тарасюка, так і Президента». «Це крок до компромісу, який повинен зупинити ситуацію, що шкодила міжнародному іміджу України», - заявив він у коментарі «Обозревателю».

Видео дня

За словами Чалого, відставка відбулася саме сьогодні через два моменти: по-перше, це зроблено напередодні зустрічі з представниками ЄС, «і наші європейські партнери хотіли мати ясність у цьому питанні». Друга причина – рішення суду, який переніс слухання справи Тарасюка. «Тягнути далі було б недоречно», - пояснив він.

Говорячи про кандидатури ймовірних наступників Тарасюка, Чалий висловив упевненість у тому, що «за часи незалежності виросло досить багато достойних дипломатів». Найбільш реалістичною кандидатурою він вважає Олександра Чалого. «Але є й інші достойні кандидатури – Володимир Огризко, Юрій Сергєєв, - зауважив він. - Це буде кар’єрний дипломат, який ще не був міністром».

Призначення міністра відбуватиметься паралельно з кількома іншими призначеннями на рівні посольств – зокрема, будуть призначені посли України в Молдові, Австрії.

За прогнозами експерта, Президент внесе кандидатуру на посаду міністра на початку парламентської сесії. Парламент підтримає будь-яку кандидатуру, і «ключове рішення – за Президентом», - переконаний він. «В будь-якому разі керує зовнішньою політикою президент. Він не буде вносити кандидатуру того, хто сповідує інші погляди на зовнішню політику, на її пріоритети. Від конкретного прізвища залежить стиль керування, але стратегічний напрям залишиться незмінним, як записано в законах», - підкреслив Чалий.