Примите участие
в розыгрыше
двух билетов на концерт группы «Антитіла» Участвовать
Приз
Конкурс
БлогиМир

/Новости политики

Чи дочекаємося другої експедиції?

147

24 січня 2007 року телеканал «Інтер» припинив виробництво програми «Перша експедиція». Ця програма робилася на досить пристойному творчому рівні, вона була динамічною, різноманітною, стильною, її вів Сергій Лисенко - кінорежисер, рубрики цієї передачі вели Ірена Карпа та Анатолій Ульянов, в них це виходило чудово, але все це не допомогло проекту залишитися в нічному ефірі.

Випадок із програмою «Перша експедиція» наочно засвідчує дві чи не найголовніші взаємопов’язані проблеми, які рано чи пізно постають перед усіма, хто все-таки намагається робити на нашому телебаченні культурологічні проекти.

Перша проблема полягає в тому, що таким передачам зазвичай надається незручний час виходу в ефір. Наприклад, півгодинна інформаційно-дискусійна передача «Документ плюс», що від жовтня 2006 року почала виходити на каналі «1+1», починається в дуже пізній нічний час – від 4 до 5 години ранку, що неймовірно утруднює формування її глядацької аудиторії. Особисто я можу ознайомлюватися з програмами виключно завдяки застосуванню додаткових пристроїв – відеомагнітофона та цифрового диктофона, що має функцію запису радіопрограм, але не думаю, що такий спосіб підходить багатьом. Те ж саме стосувалося згорнутої нещодавно програми «Перша експедиція», якій, очевидно, пізній час виходу в ефір теж серйозно перешкодив зібрати коло своїх глядачів.

Друга, і як на мою думку, ще більш серйозна перешкода культурологічним телепроектам – відсутність будь-якої інформаційної підтримки з боку самих телеканалів. В анонсах майбутніх передач, що наполегливо (можна сказати, що й набридливо) переривають перегляд фільмів та програм, жодного разу не згадуються ні «Документ плюс», ні «Перша експедиція». Так само у спеціалізованих на подачі телепрограми та розширених анонсів та коментарів до неї виданнях не було матеріалів про культурологічні передачі. Я б хотів, щоб у коментарях до цього матеріалу кожен, хто ці передачі все-таки дивиться, розповів, звідки він (чи вона) вперше про них дізналися. Щодо мого випадку, то про передачу «Документ плюс» я вперше почув особисто від її ведучої Лариси Денисенко, а про «Першу експедицію» повноцінно дізнався оце тільки тепер. Я запам’ятав свого часу згадку про цю програму в інтерв’ю з Іреною Карпою для газети «України молода», але з тієї згадки не було зрозуміло, що йдеться саме про передачу саме культурологічного спрямування.

Щодо ситуації із закриттям «Першої експедиції», то, в принципі, це можна до певної міри зрозуміти. Але мусить бути одна умова, за якої я особисто сприймав би такий перебіг подій спокійно – на її місце мала б стати інша передача такого ж технічного і художнього рівня, такої ж тематики. Чи вона буде? Поки що велике питання. І ще. Для того, щоб подібні телепроекти не «тонули», так і не вийшовши у «велике плавання», їм потрібна бодай мінімальна інформаційна підтримка з боку самих телеканалів. Ось, власне, ті дві вимоги, які я, як звичайний глядач культорологічних програм на українському ТБ, висуваю на дотримання мого права інформацію.

Євген Повєткін, Сумно

Читайте також:

На «Інтері» дійшли напівзгоди. «Comedy Club» шукає роботу

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Блоги / мнения