newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Світовий банк вирішив, що Україні не вистачає $100 мільярдів

180
Світовий банк вирішив, що Україні не вистачає $100 мільярдів

Світовий банк оприлюднив доповідь, яка свідчить, що розмір необхідних інвестицій в розвиток української економіки протягом наступних 10 років має сягнути 100 млрд. доларів. Тим часом експерти зауважують, якщо обсяги залучення коштів залишаться на нинішньому рівні: Україні не вдасться зібрати й частини від потрібної суми.

Українська енергетика, житлово-комунальне господарство та охорона довкілля – це ті галузі, які, за висновками Світового банку, потребують найбільших інвестицій, а саме близько 60 млрд. доларів. Їхня відсутність призведе до цілковитого занепаду стратегічних секторів української економіки.

Директор інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський каже, що інвестиційно успішна Польща за десять років змогла залучити 50 мільярдів доларів. Цей досвід, за його словами, вказує на те, що великі кошти, які можуть прийти в Україну, насправді існують.

Видео дня

Втім, чи перетне іноземний капітал український кордон, на думку експерта, не в останню чергу залежить від владної політики. Досі, попри заяви урядовців та президентів про надзвичайну інвестиційну привабливість України, загальний обсяг іноземних інвестицій за всі роки незалежності склав 18 млрд. доларів.