Слідами Януковичів. Репортаж із прабатьківщини прем’єра

Слідами Януковичів. Репортаж із прабатьківщини прем’єра

Один Януковч малює мухомори, інший - на очах «Обозу» потягнув гаманець, а хтось возив генерала на бричці. Однак найвище досягнення роду – це, безумовно, посада прем’єр-міністра України.

Ганна Герман знайшла в Білорусії тигрів

Про своє білоруське коріння Віктор Федорович згадував не раз. Він навіть в 2003 році відвідав село Януки в Білорусії, де протягом кількох століть жили його предки, аж поки дід прем’єра в першу світову війну не виїхав на Донбас.

Наступна згадка про Батьківщину Віктора Федоровича датується нинішнім роком. Нардеп «регіонів» Ганна Герман розповіла дуже цікаву історію, буцімто у Януковича є родинний герб, який був відтворений в селі Януки й переданий в Україну.

Ось такі вони, білоруські селяни - з покоління в покоління передавали легенду про золотий щит, який тримають два тигри, з пальмовими гілками та написом латиною: «I superabo – «Я все здолаю». Тож наш прем’єр має неабияке щастя – власний герб, який є ознакою шляхетності, приналежності до касти обраних. Тож нехай усі недоброзичливці знають: яким би не було тяжке життя Віктора Федоровича, він має шляхетних предків у далекому білоруському селі.

Такий поворот долі не міг залишити нас байдужим. І «Оглядач» вирішив спорядити експедицію у те славетне село, яке відіграло в сучасній українській історії таку важливу роль. Будемо відвертими: ну дуже кортіло побачити на власні очі на шляхетних родичів нашого прем’єра.

Однак, подорож виявилася не такою простою: знайти на мапі Білорусі малу Батьківщину Віктора Януковича - село Януки – мені вдалося не одразу. Ані звичайна мапа країни, ані детальна карта Вітебської області не містили такого населеного пункту. Вірогідно, їх складали задовго до того, як Віктор Федорович вперше очолив Український уряд. Сподіваємося, що під час укладання нової мапи Білорусі, картографи виправлять цю геополітичну помилку.

Як би там не було, а на чинних картах я зустріла Янкі, Янушево, Яковичі та кілька менш схожих назв, а села Януки – як не було. Добре, що під час офіційних повідомлень про візит Віктора Федоровича у свій передвічний край, офіційні повідомлення відкрили завісу таємничості – вказали, що село знаходиться в Докшицькому районі.

Здавалося б: що може бути простіше – треба просто поцікавитися про населений пункт в місцевих органах влади. Однак в Докшицькому райвиконкомі гостя з України зустріли дуже підозріло. Довго роздивлялися посвідчення, а потім просто приголомшили, заявивши, що треба було наперед подзвонити, попередити, прислати редакційного листа, який підтверджує відрядження журналіста, після чого отримати дозвіл у місцевої влади на спілкування з земляками нашого прем’єра.

Втім, після нетривалих переговорів пан Камінський таки намалював детальну дорогу до села Януки. «Дарма ви туди їдете – нічого цікавого там не побачите», - дипломатично попередив Володимир Іванович. В сусідньому з Януками селі, коли я питала дорогу, місцеві «по-простому» пояснили, що ж мав на увазі Камінський: «Навіщо вам ті Януки: там три хати і три алкоголіки», - роззброїли мене сябри своєю щирістю.

Далі буде.

Читайте також: Янукович чуть не утонул в отстойнике 21.09.06 | 18:00 В эти дни Премьер-министр отмечает маленький юбилей: 50 дней возвращения в Кабмин. Для многих украинцев он - пример несбыточной надежды. Выросший без матери, изгнанный мачехой из дому, дважды судимый, но ставший премьером и кандидатом в президенты.