newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

«Син Черновецького» повеселився в душевній компанії

«Син Черновецького» повеселився в душевній компанії

Чутки про те, що в Одеському нічному клубі «Ібіца» компанія молодиків, серед яких був хлопець, схожий на сина мера Києва Черновецького, вчинила п’яний дебош, встигли розійтися по всій Україні. Другою хвилею «Обоз» отримав ще більш скандальну інформацію: начебто Леонід Чернівецький відправив в Одесу «групу зачистки», щоб «відмазати» сина від кримінальної статті. Отож, «Обоз» вирушив в південну Пальміру, щоб з’ясувати, що до чого.

Видео дня

Спочатку, як і годиться, інспектувався нічний клуб. «Ібіца», яка вважається найпрестижнішим закладом не лише одеського пляжу Аркадія, а й Чорноморського узбережжя, дещо розчарувала: хвилеподібні стіни, груба побілка, тривіальні килимки та подушечки а-ля східна екзотика. Під стінами - купи сміття, штукатурка подекуди облущилася. Одним словом, місцевий колорит.

Розкішні тут хіба що ціни. Трохи випив та закусив - розраховуватися потрібно стодоларовими купюрами. Кажуть, саме за цим заняттям в клубі свого часу застукали Андрія Ющенка. Як розповіли місцеві, це клуб - для золотої молоді і бізнесменів. Ясна річ, навідуються сюди політики та їхні діти. Однак, коли у вівторок ввечері в клуб завітав кореспондент «Обозу», тут було зовсім пусто. Персонал аж зовсім не зрадів, дізнавшись, що до них завітав журналіст, та ще й цікавиться подіями тієї буремної ночі.

Офіціанти та бармени в один голос твердили, що бійки як такої не було, лише «невелика потасовка». На прохання розказати, як все відбувалося, казали, що самі не бачили, бо працювала інша зміна. Як з’ясував згодом «Обоз» у працівників клубу, ту зміну послали у відпуску, щоб менше розпатякували цікавим про інцидент. Адже завдяки саме працівникам бару журналістам по гарячих слідах вдалося дізнатися, як розвивалися події: з десяток молодих людей, серед яких начебто бачили Степана Черновецького, застосовуючи пляшки, стільці та зброю (чи то вогнепальну, чи то газову – достеменно не відомо), зчинили такий ґвалт, що двоє міліціонерів, які чатували біля «Ібіци», навіть не ризикнули підійти. Троє охоронців клубу отримали травми й були госпіталізовані. Дебошири спокійно поїхали геть. Усе це нібито відбувалося між 3 та 5 годиною ночі 2 липня.

Вже о шостій до міліції звернувся начальник безпеки нічного клубу "Ібіца" із заявою вжити відповідних заходів. Тепер же охоронці клубу стверджують, що нічого не було, й жоден їх колега не постраждав.

До речі, «Обоз» згодом знайшов охоронця, який «не постраждав». Максим Ткаченко, який після тієї ночі лікується в нейрохірургії Єврейської лікарні, виглядає майже здоровим та цілим, якщо не зважати на травму голови, з пальців по плече перебинтовану руку, численні порізи та «фінгал» під оком.

На прохання розказати, як це все сталося, хлопець лукаво посміхнувся і відповів, що це він сам з власної необережності. «Упал, очнулся - гіпс. Может, там у меня алмазы», -намагався віджартуватися хлопець.

За інформацією газети «Сегодня», Максиму дісталося по голові начебто саме від Степана Черновецького, однак охоронець навіть говорити про те не хоче не те, що упізнавати нападника по фото.

Чернівецького здали проститутки

Однак кореспонденту «Обозу» вдалося таки знайти очевидців тих подій. Ними виявились … повії. Господарі закладу не здогадалися влаштувати їм оплачувану відпустку. Даремно, дівчата були трохи напідпитку, і не змогли у спілкуванні втримати язик за зубами. Отож, вони підтвердили «Обозу», що бійка була грандіозна. Згадали охоронця, якому «розочкой» розрізали руку так, що кров залила всю підлогу, поки він біг на кухню перев’язати рану. Особисто участь Черновецького дівчата не підтвердили, бо не знають, як він виглядає. Однак розповіли, що про його участь у бійці було багато розмов серед персоналу нічного клубу зразу після бійки. Адже офіціантів попереджали, кого вони обслуговують. «Звичайно, він тут був. Інакше цих розмов би не було», - розповіли жриці кохання.

«А тепер вам ніхто нічого не скаже. Барменів та офіціантів попередили, щоб поменше «тріпалися», - розповіли дівчата.

Я вже збиралася йти геть, як раптом підійшов хлопець і запропонував розповісти про Черновецького за гроші. Інакше, за його словами, ніхто нічого не дізнається, бо господарі дали вказівку мовчати. Від відповіді на запитання, хто «господарі закладу», хлопець всіляко ухилявся. «Ви їх тут все одно не знайдете. Це кілька осіб. В них різний бізнес по всьому місту», - розповів молодик. Дати будь-які координати господарів працівники клубу відмовилися.

На запитання, чи не залишилося відеозапису подій - адже клуб обладнаний відеокамерами - хлопець лише посміхнувся: «Звичайно, все писалося. Але того запису немає. Ви ж розумієте!?»

Згодом пощастило натрапити ще на одного очевидця, який анонімно поділився дещицею цікавої інформації. Отже, якщо вірити цьому очевидцю, картина виглядала приблизно так: в клубі «Ібіца» є орендовані ложі. Одна з них, ліворуч від сходів, належить відомому на Одещині Борису Кауфману, президенту концерну «Оверлайн» (торгова марка «Мягков»).

Начебто в душевній компанії молодшого брата Кауфмана - Макса, молодик, якого вважають схожим на Степана Черновецького, дебоширив у ту ніч. Макс - не просто молодший брат Бориса, він також бізнесмен, депутат Одеської міськради, який пройшов по списках блоку «Не Так!».

Його старший брат свого часу був доволі в дружніх стосунках з есдеками, але на цих виборах балотувався у Верховну Раду в списках Блоку Литвина. Цікаво, що коли кореспондент «Обозу» чекав на зустріч в ГУМВС Одеської області, черговий на вході скаржився, як Кауфман діставав міліцію, коли Верховна Рада прийняла постанову про недоторканність депутатів місцевих рад. «Він тоді був одеським депутатом. Вдирався в кабінети, трусив своєю корочкою. Багато мені через нього дісталося», - згадував міліціонер.

Кажуть, разом із хлопцем, схожим на сина Черновецького, крім одеського депутата, «відпочивали» молодики з Москви. Інформатор «Обозу» назвав їх «солнцевскими» бандитами. Вся ця компанія начебто приїхала в Аркадію на 4 джипах.

Хоча жодного підтвердження цього факту «Обоз» не знайшов. Це ж джерело повідомило, що в «Ібіці» в ту ніч відпочивав міністр транспорту Бондар. Один з працівників «Ібіци» його упізнав. Ще вдалося роздобути інформацію, що начебто Бондар намагався примирити задир. Однак міністр транспорту свою участь в інциденті відкидає навідріз, заявляє, що відпочивав в нічному клубі, пішов звідти перед бійкою, а сина Черновецького взагалі в обличчя не знає.

За свідченнями очевидця, бійка почалася, коли молодики напідпитку почали задирати інших гостей клубу. Наприклад, обливати напоями. Охорона попросила їх покинути заклад, і дуже швидко в хід пішли кулаки, а за мить – будь-які предмети опинилися під рукою. На шоу, роззявивши роти, дивилися близько чотирьохсот осіб, а міліціонери просто не ризикнули підійти.

Кінці в воду

Перший заступник начальника міліції Геннадій Подройко розповів, що за фактом протиправних дій, вчинених групою невідомих осіб, міліція порушила кримінальну справу за статею «хуліганство».

В міліції розповіли, що Степан Черновецький в справі не фігурує, бо ніхто не дав свідчення, що він був в «Ібіці» та брав участь в бійці. Там же поскаржилися, що свідки тих подій масово відмовляються давати покази. А начальник безпеки нічного клубу виявив бажання забрати назад свою заяву з міліції, мовляв, жодних претензій до дебоширів заклад не має.

Найцікавіше, що, як пояснила міліція, давати свідчення відмовляються навіть постраждалі. Наприклад, Ткаченко написав заяву з проханням його не турбувати, а свої травми пояснив необережністю. Тобто міліції він розповів те саме, що й «Обозу».

Також міліції так і не потрапив в руки відеозапис тих події. Власники «Ібіци» під різноманітними приводами відмовляються передати правоохоронним органам комп’ютер.

Щоправда, кореспондент «Обозу» володіє деякою інформацією про місцезнаходження цієї плівки, але про це в наступній частині.Р. S. Масова відмова свідчити, а також відсутність відеозапису зробила розслідування кримінальної справи фактично безперспективним. Якщо насправді тато хлопця, схожого на сина мера Києва, відправив в Одесу групу зачистки, то можна зробити висновок, що попрацювала вона дуже непогано.