Тарас Чорновiл: Розпуск парламенту стане початком iмпiчменту

Тарас Чорновiл: Розпуск парламенту стане початком iмпiчменту

Сьогоднi питання номер один, яке постало перед помаранчевими, -- як законним шляхом змусити Президента розпустити парламент. Про те, як ставляться до цього у Партiї регiонiв, кореспондентка "Експресу" з'ясовувала у чiльного представника фракцiї регiоналiв Тараса Чорновола.

- Ще зовсiм недавно Партiя регiонiв блокувала роботу парламенту через те, що колишня бiльшiсть, усупереч Регламенту, хотiла провести пакетне голосування. Тепер ваш спiльник по коалiцiї Олександр Мороз також порушив Регламент у частинi, яка стосується виходу з коалiцiї. Чому тепер ви не на боцi закону?

- Є двi абсолютно рiзнi статтi: одна - змiна складу коалiцiї, друга - припинення дiяльностi коалiцiї. Змiна складу - це коли певна фракцiя виходить з коалiцiї, а коалiцiя далi iснує. Цей момент дуже жорстко пов'язаний з iншим: є норма, згiдно з якою всi пости у виконавчiй владi, якi, вiдповiдно до коалiцiйної угоди, були наданi представникам полiтичної сили, що виходить з коалiцiї, мають бути нею полишенi. Тобто, вона їх має

Видео дня

втратити, тому й треба повiдомити про вихiд за 10 днiв. Але є зовсiм iнша стаття, яку нашi опоненти чомусь узагалi не хочуть цитувати. Вона зводиться до того, що коли конкретнi депутати, а не фракцiя, виходять з коалiцiї за своїми письмовими заявами в такiй кiлькостi, що пiсля цього коалiцiя не набирає бiльшостi голосiв в парламентi, то така коалiцiя автоматично припиняє своє iснування. Ми врахували цю Регламентну норму, тому до нас не має бути жодних претензiй.

- Чи планували ви включення до складу антикризової коалiцiї "Нашої України" замiсть КПУ?

- Ми дуже хотiли -- i для нас це був абсолютно принциповий варiант - коалiцiї саме в такому форматi. Але вiдбувся демарш Порошенка, переговори зiрвалися, i була створена центристсько-лiва коалiцiя. Тепер з цього приводу ведуться дуже активнi переговори, i є велика надiя на створення антикризової коалiцiї у ширшому форматi. Але комунiсти залишаться. Ми не "кидаємо".

- Ви припускаєте можливiсть розпуску парламенту та проведення повторних виборiв?

- На сьогоднi в українському законодавствi немає юридичних норм, якi б давали право оголосити повторнi вибори та розпустити парламент. Жодна з норм не передбачає таких юридичних обставин, за якими б можна було розпускати парламент. Якщо Президент пiде на пiдписання закону про розпуск парламенту, то це автоматично буде означати, що вiн грубо порушує Конституцiю.

Тодi ми будемо змушенi пiти на жорсткi дiї: юридично це буде початок процедури iмпiчменту. Я хочу нагадати, що Верховна Рада зберiгає за собою повноваження до обрання парламенту наступного скликання. Також це означатиме дуже жорсткi дiї громадянського спротиву. Думаю, якщо Президент зважиться на це, то в нас буде бiльша ймовiрнiсть дострокових президентських виборiв до кiнця цього року, нiж дострокових парламентських.

Тетяна Паркасевич, «Експрес»

www.expres.ua