newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У Борі Колеснікова - крадений годинник?

У Борі Колеснікова - крадений годинник?

Минулого разу ми спробували подивитися, які годинники носять слуги народу переважно з помаранчевих фракцій Верховної Ради. Однак «господарі» згаданих слуг рано розслабляються - найдорожчі цяцьки ще попереду. Обіцяємо: нашим співвітчизникам буде чим пишатися.

Видео дня

Отже, переходимо до найчисельнішої і, напевно, найзаможнішої фракції Верховної Ради. І хоча у виборчих списках чимало кандидатів від ПР вважалися безробітними, подекуди – без належної освіти, але цю ваду біло-блакитні з лихвою можуть компенсувати своїми статками. Відповідно, найдорожчі годинники Верховної Ради можна побачити саме в таборі «блакитних».

Хоча деякі депутати по секрету говорять, що "нашоукраїнці" від них не відстають - просто у Верховну Раду годинники не надягають. «Це в парламенті Мартиненко без годинника, а спробуйте потрапити на якусь закриту вечірку, тоді побачите, що він носить на лівій руці! Коштує майже сотню тисяч баксів!», - емоційно розповів «Обозу» один депутат, що носить годинник «З Вами, Юлія!»

Однак «Обоз» на закритих вечірках не був, не бачив. Отож, в номінації власник найдорожчого годинника за рейтингом «Обозу» значиться не Мартиненко, а представник фракції Регіонів Борис Колесніков.

Він без зайвих питань дав сфотографувати свій годинник. На перший погляд сталевий блиск корпусу розчаровує, аж поки не дізнаєшся, що це - платина. Годинник «першого помаранчевого політв’язня» - від брендової фірми Lange Sohne. Модель минулого року. Як пояснив Колесніков, купив він годинничок після того, як йому в Генпрокуратурі забули вернути старий. Качати права щойно звільнений з СІЗО Колесніков не став, хоча вартість того, що «загубилося» у відомстві Піскуна, вираховувалось кількома десятками тисяч. Тож він просто пішов і купив собі новий. Як зізнався сам Колєсніков на чаті в «Українській правді», годинник йому коштував 80 тысяч гривень.

Першим враженням було неабияке здивування. В Інтернеті розміщено прайс на цю модель. Виявилося, що Колесніков, називаючи ціну своєї цяцьки, помилився на якісь там 250 тисяч гривень. Адже годинник насправді коштує 65 тисяч доларів.

Як Колеснікову вдалося купити платинове чудо з такою скидкою? Це запитання не давало нам спокою. Після багатьох пояснень знайшлося доволі просте: можливо, годинник крадений? Але ми, звичайно, відкидаємо цей варіант, адже колишній голова Донецької обласної ради – особа принципова, чесна і богобоязна.

Якщо Колесніков, який часто виконує функцію «водія» Рината Ахметова, має годинник за 65 тисяч, то скільки може коштувати хронограф людини, яку називають "королем Донбасу"!? Довелося звернутися із цим запитанням до Рината Леонідовича.

Той не відмовив показати й свою цяцьку. Однак і чекати, поки журналіст зробить хороше фото, не став – підняв руку лише на мить і одразу заховав. В результаті, під спалахом фотоапарату золото засяяло засвітило назву, отож ідентифікація зайняла чимало часу. По-перше, маємо зазначити, що у Ахметова - «скелетон». Через прозору кришку видно, як крутяться всі золоті коліщата. Корпус та весь внутрішній механізм зроблений з жовтого золота. На відміну від Колеснікова, годинник у Ахметова - не новий. У київському магазинчику «Швейцарські годинники» кореспонденту «Обозу» пояснили, що «скелетони» вже два роки як вийшли з моди. Оглянувши фото, вони зробили висновок, що цяцька Ахметова коштує, як мінімум, 30 тисяч доларів. Але розслідування «Обозу» з’ясувало, що насправді годинник найбагатшого бізнесмена України коштує дещо дорожче. Втім, про це – у окремому матеріалі, у понеділок.

Віктори Януковичі виглядають бідними родичами поряд з друзями дитинства Ахметовим та Колесніковим. У Януковича-старшого швейцарський годинник Blancpaine, що коштує 7 500 доларів. На деяких сайтах в Інтернеті його можна купити за 5995 доларів. У Януковича-молодшого ще дешевший - за 5 500 доларів.

Годинник Януковича-старшого кореспондент знайшов у фотоархіві «Обозу», бо безпосередньо показати його «Обозу» лідер Регіонів відмовився. «Потім», - пообіцяв від кореспонденту «Обозу», і при цьому дуже доброзичливо посміхнувся. Посміхнувся так, що кореспондент аж повірив. Однак, коли через кілька годин знову підійшов, Янукович відповів те саме: «Потім». І знову щиро посміхнувся. З третьої спроби було вирішено підстерегти Віктора Федоровича і сфотографувати без попередження, у момент, коли він вітається за руку або тримає папери. Але коли годинник Віктора Федоровича сам виліз з-під манжету, охоронець закрив рукою наш об’єктив.

До речі, можливо в той день Янукович одягнув не сталевий Blancpaine, а інший годинник, бо з-під рукава наче поблискувало золото. Точно відомо, що у Віктора Федоровича є ще годинник «Слава», однак він золотим просто бути не може. Цього радянського динозавра Янукович добув у одного пенсіонера в процесі обміну. Історія напрочуд кумедна і трапилася у славному місті Бердянську.

Було це під час передвиборчого турне Януковича регіонами. У Бердянську один пенсіонер запропонував обмінятися з Віктором Федоровичем годинниками. Відмовити на очах усього народу Янукович не зміг. Таким чином, годинник відомої швейцарської фірми «Zenith» перекочував на руку пенсіонера, а Віктор Федорович, стійко посміхаючись, одягнув «Славу». Треба сказати, що навіть найдешевші моделі «Zenith» можна обміняти на недорогий автомобіль. Сподіваємося, пенсіонер не повторив свій фокус у якомусь дешевому «ганделику», а гідно використав трофей.

Може, саме після цього випадку Віктор Янукович не ризикує показувати годинника? Може, він злякався, що кореспондент «Обозу» запропонує «махнутися»?

А ось молодший Янукович журналістів не боїться. Він без зайвих питань дозволив сфотографувати свій годинник. Хоча хронограф - сталевий, але не дешевий. Бо Янукович-молодший вибрав брендову швейцарську фірму Ulysse Nardin. Модель називається Michelangelo. В інтернет-магазинах її пропонують за 5,5 тисячі баксів, однак можна знайти й зі знижкою за скромні 3,5 тисячі.

Очевидно це не єдиний годинник Януковича-молодшого, адже в одному з інтерв’ю він розповів, що носить швейцарський «Zenith».

У Євгена Кушнарьова годинник дорожчий, ніж у лідера Регіонів. Це класична модель Vacheron Constantine, яка коштує трохи більше 10 тисяч доларів. Хоча в Інтернет-магазинах його можна придбати з 25% знижкою.

Кушнарьов показав свою цяцьку без жодних застережень, мовляв фотографуйте, скільки треба, а ось його однопартієць Ківалов, відомий як «підрахуй», відмовився навідріз.

«Напишіть, що в мене годинник «Победа», - заявив Ківалов. На зауваження, що золотий ромбовидний корпус, який час від часу виглядає з-під його рукава, не може бути «Победою», Ківалов відповів: «А я завтра «Победу» одіну, тоді ви й сфотографуєте».

Показав, але не дав сфотографувати свій Брегет керівник молодіжки Регіонів нардеп Віталій Хомутинник. Брегет - одна з найдорожчих марок швейцарських годинників, а якщо до цього додати модний дизайн, можна припустити, що Хомутинник заплатив за свій годинник, як мінімум, вдвічі більше за Януковича-молодшого.

А ось Святослав Піскун годинник не носить. «Ви що, забули, як мене Юлія Володимирівна зганьбила», - пожартував Святослав Михайлович. Після цього він серйозно додав, що годинника йому заважає носити браслет від тиску.

Тарас Чорновіл на прохання показати свій годинник дістав з кишені пошарпану мобілу Нокія. «Коли мені треба виступати, я мобільний перед собою кладу, щоб в часі орієнтуватися. Щоправда, депутати наді мною жартують: чому я собі в Регіонах навіть на годинник не заробив», - поскаржився Чорновіл.

Соціаліст Андрій Деркач навідріз відмовився показати свій годинник. Зате показав свій годинник соціаліст-міністр аграрної політики Баранівський. На циферблаті у Баранівського написано "Титан". Таке чудо в Інтернеті «Обозу» знайти не вдалося.

Показав свій годинник і Турчинов. У людини, яку називають майбутнім міністром фінансів, «Omega De Ville» на ремінці. За словами Турчинова, годинник недорогий. Таку точно модель в Інтернеті знайти не вдалося. Переважна більшість Deville продаються в діапазоні 500-2000 доларів.

Раніше Турчинов носив іменний годинник «ТАК», яким його нагородив після революції Президент. «Як тільки уряд Тимошенко був відправлений у відставку, я цей годинник зразу зняв», - заявив Турчинов.

До речі, сама Юлія Володимирівна, на відміну від багатьох жінок парламенту, годинника не носить.

Саме про жіночі моделі годинників в стінах Верховної Ради читайте в наступних репортажах «Обозу».