УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Реформами ДАІ займеться Ющенко і рада

Реформами ДАІ займеться Ющенко і рада

Президент України Віктор Ющенко взяв участь у виїзному засіданні колегії МВС, яке відбулося в навчальному центрі внутрішніх військ в селі Ново-Петрівці. Про це повідомили «Обозревателю» у прес-службі Президента України.

Виступаючи перед присутніми, Глава держави наголосив, що питання реформування правоохоронної системи буде розглянуто найближчим часом на засіданні РНБО, оскільки ця сфера є невід'ємною складовою національної безпеки країни.

Президент визнав, що фінансування правоохоронних органів все ще залишається недостатнім, однак головною проблемою галузі назвав не брак коштів, а неефективну організацію роботи. Третина звернень громадян, які надходять на адресу Глави держави, стосується саме неякісної роботи міліції, судів, органів прокуратури тощо, зауважив він.

Ситуацію, на думку Президента, виправить внесення змін до національного законодавства, які зроблять роботу органів внутрішніх справ більш раціональною. В. Ющенко закликав представників МВС підготувати відповідні законопроекти, які він готовий внести на розгляд парламенту як першочергові. Він також висловився за налагодження більш тісної та результативної співпраці між різними правоохоронними органами. «Якщо для співпраці між правоохоронними органами потрібен документ, я зберу силові структури, і ми разом домовимося про меморандум щодо взаємодії», – сказав Президент. Глава держави доручив керівництву МВС через десять днів подати йому пропозиції щодо змісту такого документу.

Говорячи про першочергові завдання органів внутрішніх справ, В. Ющенко наголосив, що чільне місце серед них повинні займати боротьба з хабарництвом і корупцією. «Це питання національної безпеки», – наголосив він. «Тема боротьби з корупцією повинна бути щоденно на вашому контролі». У цьому контексті Президент також відзначив необхідність посилення боротьби з економічними злочинами, зокрема контрабандою та незаконним відшкодуванням ПДВ.

На переконання Президента, головним показником оцінки роботи правоохоронців, окрім успіхів у боротьбі зі злочинністю, є довіра громадян до міліції. «Ключовий тест для будь-якого міліціонера – це почуття безпеки у людей», – сказав він, зазначивши, що недовіра громадян до ОВС тягне за собою недовіру до державної влади загалом. «Парадокс полягає в тому, що інституції, які громада призначила захищати національні інтереси, за певних обставин самі стають проблемою для цих інтересів», – констатував Президент.

В. Ющенко нагадав працівникам міністерства, що як державні службовці вони зобов'язані вести прозору публічну діяльність, яку мають постійно оцінювати суспільство та ЗМІ. При цьому В. Ющенко закликав міліціонерів активніше співпрацювати з журналістами та регулярно інформувати їх про результати своєї діяльності. «Це частина ваших функцій», – зазначив він.

У засіданні колегії взяли участь міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, Радник Президента – Керівник Головної служби правової політики Секретаріату Микола Полудьонний, начальники обласних управлінь МВС.

Перед початком засідання колегії присутні також ознайомилися з системою спецпідготовки підрозділів внутрішніх військ. Військовослужбовці підрозділу спеціального призначення «Омега» продемонстрували операцію зі звільнення заручників та навички рукопашного бою. На полігоні у Ново-Петрівцях, крім того, пройшли тренування кінологів, парашутистів і снайперів органів внутрішніх справ.