С.Шолох: На «Континенті» буде багато джазу, класики та української музики...

С.Шолох: На «Континенті» буде багато джазу, класики та української музики...

30 березня Національна завдяки рішення Нацради «друге життя» отримало легендарне радіо «Континент». Відроджений «Континент» буде в київському ефірі на частоті 94,2 МГц. Засновниками «Контененту» є дві фізичні особи – Андрій Соломаха, Олександр Горянський, однак попередній власник та керівник радіостанції Сергій Шолох підтримує нову команду нового «Континенту». Яким буде новий «Континент», Сергій Шолох розповів в інтерв'ю Інституту масової інформації.

Водночас ІМІ продовжує тримати на контролі питання незаконного закриття радіо «Континент», що відбулося у 2004 році. Фактично, радіостанція, яка подавала незалежні новини та транслювала зарубіжні «голоси», виявилася об'єктом політичних переслідувань, внаслідок чого Сергій Шолох змушений був покинути Україну. Натомість нова влада так і не визнала незаконного закриття радіостанції і не повернула техніку його законним власникам. Ми сподіваємося, що після повернення Сергія Шолоха це буде зроблено відповідними структурами.

Видео дня

1) Пане Сергію, чому Ви, проживаючи зараз на території США, вирішив відродити радіо "Континент"?

По-перше, я не по добрій волі покинув Україну. Так склалися обставини, що я змушений був виїхати за кордон. Але весь цей час я не припиняв працювати над відродженням радіостанції Континент. Це ,безумовно, важко, коли знаходишся на іншому материку, але все ж таки мені поки що вдається реалізовувати задумане. Найбільше проблем було в юридичній площині і в моєму статусі. Бо ще до цього часу я не маю права приїхати назад в Україну. Але декілька місяців тому я отримав право виїжджати за межі Сполучених Штатів і зміг провести ряд зустрічей з українськими друзями та партнерами, після чого стало можливим почати конкретні юридичні кроки в напрямку відновлення закритої минулим режимом радіостанції.

2)Яким буде нове радіо "Континент"? Чи нагадуватиме воно закриту режимом Кучми радіостанцію?

Зараз важко стверджувати в деталях, яким буде формат мовлення, але напевне можу сказати - буде багато джазу, класики та української музики. Пройшло багато часу, відбулися зміни, і я переконаний, що якби Континент працював весь цей час - за 2 роки формат би змінювався, усучаснювався. Буде враховано і здобутки попереднього „Континента”, і сучасні віяння , адже життя не стоїть на місці. Формат заявлений на конкурсі музично-інформаційний, і в планах нашої команди є створення власної новинно-інформаційної служби. Впевнений що оновлений Континент швидко поверне собі свою слухацьку аудиторію и здобуде багато нових слухачів.

3) Хто працюватиме над створенням нового радіо у Києві і коли плануєте вихід в ефір?

Як я зазначав раніше - я не зможу повернутися в Україну ще декілька місяців.

Сподіваюсь , що наприкінці літа або на початку осені така можливість у мене з"явиться, і я долучусь до роботи по розвитку мовлення Континенту. А до того часу цим займатимуться мої партнери Андрій Соломаха та Олександр Горинський.

Вони знають справу, і ми координуємо наші зусилля, постійно знаходячись в контакті.

4)Отримуючи нову ліцензію, чи відчули Ви зміни в Україні?

Так, я відчув зміни що відбулися в Україні за останні роки. З"явився нарешті ринок. Коли я починав Континент в 1993-му, то навіть ФМ приймачів майже не було. Всі на мене дивились як на аматора, хворого на незрозумілу ідею транслювати радіосигнал для нікого. Зараз, по публікаціям в пресі та на медіа-форумах як перед, так і після конкурсу, я відчув, наскільки ситуація змінилася. І потішився. По-перше, тому що радіомовлення нарешті стає бізнесом, і я правильно роблю, відновлюючи Континент. А по-друге, я маю повне право бути присутнім на цьому ринку(хоч як би комусь цього не хотілося), бо я був одним з перших, хто закладав підвалини на початку 90-х.

5) Чи планує Сергій Шолох повернутися в Україну і далі керувати вже новим "Континентом"?

Я сподіваюсь, що до мого повернення Континент уже буде працювати на повну потужність. За минулі роки я дійшов висновку, що найвищий рівень управління бізнесом, це зібрати команду професіоналів, налагодити їхню роботу і не заважати їм працювати. Тому я не збираюсь заважати працювати команді нового Континенту. Але не можна зупинятися, буде безліч нових цікавих проектів як в радіомовленні, в масс-медіа в цілому, так і в інших галузях, необхідних для становлення громадянського суспільства в Україні. Я вірю, що роки, прожиті в країнах з сталою демократією, мені будуть тільки в нагоді.

Інститут масової інформації