newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Перерахунок голосів - це неповага до виборців

183
Перерахунок голосів - це неповага до виборців

Результати виборів до Верховної Ради та місцевих органів влади оприлюднено, а розмови навколо перерахунку голосів не стихають. Прокоментувати ситуацію «КИЯНИ» попросили депутата Київради від блоку Юлії Тимошенко Тетяну Меліхову.

- Тетяно Іванівно, як би Ви оцінилининішні вибори?

- Незважаючи на окремі спроби фальсифікації, вибори можна назвати чесними. Вважаю, що ця чесність і відкритість досягнута, насамперед, завдяки серйозним зусиллям нашого блоку. Адже чимало політиків націлювали свої штаби на те, щоб зашкодити об'єктивному встановленню результатів виборів. Наприклад, у Деснянському районі були неодноразові спроби проникнути у спеціальні приміщення, де зберігалися мішки з бюлетенями, чимало мішків були розкриті… А чого варті телефонні дзвінки з наполегливим проханням не перешкоджати діям представників блоку Литвина? Але ж, кажу, ми й самі зацікавлені в чесних виборах. Та ні, відповідають, ви не зрозуміли. Литвин "не дотягує" до 3 відсотків, тому й не треба представникам його блоку заважати.

Видео дня

Досить дивно вела себе і керівник територіальної виборчої комісії ( від блоку "Не так" ). Постійні конфліктні ситуації, сум'яття під час прийому протоколів від дільничних виборчих комісій - все це тільки шкодило роботі. Врешті-решт вона лягла в лікарню, "забувши" залишити своєму заступнику ключі від сейфа і печатку. Вона неадекватно веде себе в суді: складається враження, що голова не захищає інтереси тервиборчкому, а працює проти нього.

- Сьогодні багато хто з аутсайдерів прагне перерахунку голосів. На що, по-вашому, вони сподіваються ?

- Ці люди не вміють програвати і робити висновки з тих прорахунків, які були зроблені під час виборчої кампанії. Якби в дев’яти районах Києва блок Литвина набрав 20 відсотків голосів, а в десятому - 2, тоді можна було б про щось говорити. А так у столиці симпатії виборців розподілились приблизно однаково. Або, наприклад, якщо керівник району значиться у списку партії або блоку, а цей блок не набирає і 3% голосів, то це свідчить  про те, як працював цей керівник. А перерахунок голосів тут ні до чого. Це неповага до виборців.

- Чому ж все-таки програли такі політичні сили, як, наприклад, блок Литвина, "Європейська столиця" та інші? Адже їхня політична реклама була чи не найпотужнішою, особливо в Києві?

- На мою думку, вони припустилися багатьох помилок. Наприклад, та ж "Європейська столиця" - це, так звана, "кишенькова" партія, створена під вибори. Довгий час кияни ніяк не могли второпати, чому це молоді люди розмахують на вулицях прапорами з написом "Київ - європейська столиця ". Адже ніякими корисними справами ця партія себе не зарекомендувала. Це вже пізніше, коли на вулицях з'явилися їхні численні суперники з написом "Ми", стало зрозуміло, що вони готуються "взяти" Київраду. Але і ця , і деякі партії, які йшли до Верховної Ради, не мали у районах потужних осередків. Коли настав час формувати списки партій до райрад, наприклад, то виявилося, що там опинилися люди, які не користуються підтримкою у населення або взагалі мають сумнівну репутацію.

А ще реклама може викликати як позитивні, так і негативні емоції. Про це теж не подумали керівники партій і блоків. Наприклад, бренд Литвина, "Ми", який широко розповсюджувався на ринках "Троєщина" і «Петрівка», викликав асоціації, пов'язані не з Литвином і його політичною силою, а з негативним враженням від базару.

А занадто дорогі шоу, концерти, феєрверки викликають швидше негативне ставлення до тих, хто може дозволити собі викидати такі гроші на вітер.

- Але ж ваша політична сили теж проводила значну рекламну кампанію ?

- Ми намагалися дійти, насамперед, до кожного виборця. Лідер нашого блоку Юлія Тимошенко провела сотні зустрічей у різних містах і селах. І це, безумовно, найбільший плюс. Так само працювали наші кандидати і в Києві. Вони доносили нашу програму до мешканців столиці, розповідали, як команда БЮТ буде розв'язувати наболілі проблеми. І кияни разом з нами повірили, що справедливість є,  і за неї варто боротися.