newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Справа Гонгадзе забуксувала

Справа Гонгадзе забуксувала

Засідання суду по справі Гонгадзе перенесено на невизначений термін. Причина - відсутність у представників потерпілих і самих потерпілих дозволу на доступ до секретної інформації, повідомляє кореспондент «Оглядача».

Видео дня

Справа в тому, що в суд надійшов висновок Державного експерта з таємниць, який регламентує, які документи в справі є секретними. Сам висновок експерта також є засекреченим. Тому ні журналісти, ні представники потерпілих не змогли дізнатися, що все-таки є секретного у справі Гонгадзе. Така ситуація дуже здивувала представника Мирослави Гонгадзе Валентину Теличенко. Вона прогнозує, що, очевидно, у справі засекречені не лише окремі аркуші, а й більшість томів. Хоча представниця Мирослави стверджує, що це не означає, що всі засідання будуть закритими, бо накладення грифу «секретно» можна оскаржити в законному порядку.

Поки що відомо тільки, що у відкритому режимі будуть слухатися покази свідків, політиків та журналістів. Теличенко вважає, що наступне засідання почнеться не раніше середини травня, адже лише на отримання дозволу до роботи з секретними матеріалами потрібно не менше місяця. Проблеми з отриманням дозволу є у Мирослави Гонгадзе, бо, щоб його отримати, їй потрібно особисто заповнити анкету, а подорож з Америки в Україну є недешевим задоволенням. Теличенко вважає, що для Мирослави можуть зробити виняток.