newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні дефіцит членів виборчкомів, бо партії безвідповідальні — Давидович

198
В Україні дефіцит членів виборчкомів, бо партії безвідповідальні — Давидович

У Верховній Раді виступив голова ЦВК Ярослав Давидович. В своїй промові він розповів про стан підготовки до майбутніх парламентських та місцевих виборів.

Видео дня

Значною проблемою у цій роботі голова ЦВК вважає утворення територіальних виборчих дільниць. Так, на сьогодні у складі окружних виборчих вакансій налічується 70 вакансій, в тому числі вакантними є посади трьох голів комісій, сімох заступників і 12 секретарів.

За його словами, суб’єкти виборчого права, тобто партії та блоки, які братимуть участь у виборах, абсолютно несерйозно поставилися до призначення своїх кандидатів на посади у виборчих комісіях відповідного ступеня. Давидович повідомив, що на сьогодні вже достроково припинено повноваження 248 членів окружних комісій, у тому числі 37 голів, 23 заступників і 40 секретарів.

Як повідомив Ярослав Давидович, робочими групами ЦВК включено до списку виборців трошки більше 36 мільйонів громадян України. Це на 850 тисяч виборців менше, ніж на президентський виборах 2004 року.

Голова ЦВК запевнив, що абсолютно виключена можливість дублювання виборців у списках завдяки ретельним перевіркам.

Однак суттєвою проблемою залишається фінансування виборів. Воно недостатнє, особливо на місцевому рівні.

Після виступу голови ЦВК народними депутатами був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких Законів України», а саме Закону «Про вибори народних депутатів України». Зміни передбачають впорядкування агітаційної продукції, а також визначають порядок розташування політичних партій у виборчому списку.