newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Трьохголовий кут зовнішньої політики Партії регіонів

Трьохголовий кут зовнішньої політики Партії регіонів

Днями лідер Регіонів Віктор Янукович організував прийом для представників дипломатичного корпусу. Захід, покликаний за задумом організаторів подолати міжнародну блокаду їхнього «фронтмена», відбувався в кінотеатрі «Зоряний», в однойменному ресторані. Антураж сприяв неформальному спілкуванню: шкіряні крісла, фонтанчики, бронзові рами, а в них - амурчики-трояндочки. Зразу видно: інтер’єр замовляли люди, не обтяжені фінансовими проблемами, скромністю й… хорошим смаком.

Видео дня

Прийом тривав спокійно і навіть дещо безцільно. В ресторані посли спілкувалися між собою, слухали музику. Представники Партії регіонів навіть не показувалися гостям. Може, сиділи в сусідній кімнаті і підглядали за присутніми через спостережний монітор. – Невідомо. Через деякий час у залі з’явився Кушнарьов з Кириченко, однак фурору їхня поява не викликала – партійці сиротливо підпирали стіночку помпезного ресторану й щасливо посміхалися.

Тим часом дипломати залюбки спілкувалися між собою. Аншлагу не було, але, водночас, зала не пустувала. Близько сорока гостей розважали себе, як могли. А найбільшу увагу привертав до себе , звичайно ж, Віктор Чорномирдін. Натомість посол США цей неформальний захід проігнорував, приславши когось зі своїх помічників. Так принаймні стверджували в прес-службі.

За пасивної поведінки господарів розважати журналістів довелося саме Вікторові Степановичу – улюбленцю російських ЗМІ. Як завжди, ЧВС впорався із цим завданням вельми успішно. Він зізнався, що з лідером ПР Віктором Януковичем спілкуватися доводиться часто, «як є потреба». Востаннє - 10 днів тому. Посол з Білокам’яної зізнався, що ці розмови - не про газ, м'ясо чи молоко. «Мы говорим обо всем: об отношениях, о жизни, о любви», - вражав відвертістю екс-прем’єр Росії. Раптом Віктор Степанович ні сіло,ні впало почав переконувати присутніх, що Віктор Федорович - не агресивний: «Янукович лояльный оппозиционер и не агрессивный. Не наезжает на власть. Так и надо. Оппозиция должна быть конструктивной», - запевняв він трохи здивованих журналістів, які навіть не просили давати «господарю дійства» характеристик.

Єдине, чого Чорномирдін ніяк не може збагнути, - чому Віктор Федорович та його партія вимагає переглянути газову угоду. «Никогда никакой денонсации не будет. Россия предложила самую низкую цену за газ на всем Европейском континенте», - запевнив Чорномирдін.

Зате до молочної кризи посол ставиться погано. Втім, єдиною допомогою українським виробникам є те, що він особисто залюбки п’є українське молоко. «А от корів я сьогодні не бачив», - ображено додав він журналістам, маючи на увазі акцію молочників, які напередодні обіцяли пікетувати посольство з коровами, і навіть збиралися пригостити посла парним молоком. Але широко розрекламована корова застряла десь на підступах до Києва. Кажуть, машина зламалася.

А у питанні Чорноморського флоту посол повністю заплутався, виявивши географічний – як би це дипломатичніше сказати – ступор. Судіть самі: білоруській журналістці на запитання про ЧФ посол відказав: «А почему Белоруссию это интересует? Вы же не имеете выход к Чорному морю. Только через Россию». «Як через Росію? - незрозуміла журналістка, - Хіба що через Україну». «Как через Украину?» - Чорномирдін округлив очі. «Річками», - наполягала білоруска. «По каких таких речках? Не морочьте голову, дайте выпить», - і Чорномирдін рішуче попрямував до столів. Географія ресторану «Зоряний» була йому явно ближчою.

Але випити йому не вдалося – в цю мить з’явився лідер Регіонів Віктор Янукович. Без жодних фамільярностей, обіймів, поцілунків та інших «неформальних» речей Віктор Федорович одразу рушив до трибуни. І узявся розповідати види Партії регіонів на міжнародну політику України після їхньої перемоги на виборах.

Спершу Янукович дав зрозуміти, що Україна за ваговою категорією не відповідає його габаритам. «Ми не можемо вплутуватися у грубе для України суперництво з державами іншої вагової категорії», - зауважив Янукович і дав зрозуміти, що має на увазі Росію, яка, вочевидь, «за ваговою категорією» відповідає його масштабам. А з важковаговиками, за досвідом Віктора Федоровича, жарти погані: «Можливості України підтримувати конфронтацію в цьому питанні вичерпані», - запевнив Янукович. Й, звісно, повідомив, що тільки Партія регіонів може відновити довіру та високий рівень українсько-російського співробітництва.

Але «во главу кута» Янукович поставив європейський вибір України. Тут він з якогось дива намагався переконати дипкорпус, що його земляки з Донбасу – європейці, хоча за його словами, такими себе не вважають. «Глибоко помиляються ті, хто вважає, що не є європейцями, наприклад жителі Донбасу», - так прямо видав Янукович. Цікаво, а чи багато людей зустрічав лідер Регіонів в краю териконів, які називають себе азіатами? Можливо, такі висновки Віктор Федорович зробив, бо останнім часом спілкується виключно з Ринатом Ахметовив. Після того, як він записав Анну Ахматову в родичі Ринату Леонідовичу, в це цілком можна повірити.

Тепер про те, як ПР буде реалізувати європейський вибір. Виявляється, без нервів та романтизму. «Ми не будемо псувати нерви європейцям постійним нагадуванням про наше бажання негайно стати членами ЄС», - заявив лідер Регіонів. Російський й турецький досвід буде дороговказом Януковичу у побудові партнерських відносин з ЄС.

Не забув Віктор Федорович і про НАТО. «Ми налаштовані активно продовжувати процес розвитку відносин нашої держави з альянсом», - заявив він дипломатам. Разом з тим, Партія регіонів вважає «безвідповідальним говорити сьогодні про прискорене приєднання Києва до альянсу з огляду на низький рівень підтримки народом такого кроку». Тобто - зразок справжньої дипломатичної мови... Але до викрутасів СДПУ(о) йому все одно далеко. Ще вчора Медведчук був агресивно проти НАТО, а сьогодні по всій Україні з’явилися плакати «НАТО- нет. ЕЭП- да. Руский язык – да». А внизу підпис: «НЕ ТАК». І як, скажете, розуміти - Медведчук проти НАТО, чи все-таки це не так?!

Але повернемося до виступу Віктора Федоровича. Він розповів, що Партія регіонів приділятиме особливу увагу поновленню роботи над формуванням ЄЕП, що слід поглибити відносини з Вашингтоном, що його політична сила «повна рішучості посилити співпрацю з країнами, що розвиваються, - від Китаю до Латинської Америки».

Журналісти жартували, що лідер "регіоналів" успішно впорався із завданням – перерахував всі точки земної кулі, куди сьомий номер партійного виборчого списку продає метал. Нікого не забув, нікого не образив.