newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Юрій Бойко критикує позицію влади щодо політреформи

198
Юрій Бойко критикує позицію влади щодо політреформи

Один з лідерів «Опозиційного блоку НЕ ТАК!», голова Республіканської партії України Юрій БОЙКО вважає, що влада намагається ініціювати зміни до Конституції, щоб зробити ситуацію в країні такою, як вона була до політреформи.

Видео дня

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на прес-конференції у Чернівцях.

«Ми розуміємо, що будь-яка ініціатива, яка на сьогодні пропонується владою, є намаганням залишити ситуацію такою, якою вона була до втілення нинішніх конституційних змін в Україні», - сказав Ю.БОЙКО. Відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН щодо оцінки блоком «НЕ ТАК!» виголошених вчора Президентом держави у парламенті нових конституційних ініціатив, Ю.БОЙКО доповнив свою думку: «Оскільки буде гірше у нас в економіці, буде більше намагань зробити щось політичне, щоб закріпити владу не економічними досягненнями, а політичним способом, в тому числі конституційними змінами. Тому блок «НЕ ТАК!» проти цього».

На його переконання, якщо «пропонувати будь-які нові конституційні ініціативи, то вони повинні грунтуватись на вже існуючій базі, яка вже працює. Якщо ця база недостатньо працює, то не потрібно нічного пропонувати».

Ю.БОЙКО нагадав, що у партій, які входять до блоку «НЕ ТАК!» спільна позиція щодо прийнятих у грудні 2004 року Верховною Радою змін до Конституції. «Ми вважаємо, що це дійсно крок уперед в демократичному плані. І як би хто не казав на цей парламент, але депутати постійно спілкуються з людьми і знають ситуацію. Яскравий крок цього – висловлення недовіри уряду ЄХАНУРОВА, що означало відношенню до цієї влади», - підкреслив він.

Водночас голова РПУ визнав, що будь-які прийняті до Конституції зміни «потребують дійсно деяких законів - «Про Кабінет Міністрів», «Про Президента» та «Про опозицію». За його словами, «це потрібно, безперечно, щоб існувати в конституційному полі». Як повідомляв УНІАН, 9 лютого Президент України Віктор ЮЩЕНКО, виступаючи у парламенті зі зверненням до народних депутатів, запропонував створити Конституційну комісію для вироблення проекту нової редакції Конституції України, який буде винесено на Всеукраїнський референдум.