ООН визнає, що український Голодомор — геноцид

ООН визнає, що український Голодомор — геноцид

Голодомор 1932-33 років в Україні, відповідно до Конвенції ООН 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього, підпадає під поняття «геноциду».

Видео дня

Про це заявив професор політології Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань, коментуючи заяви «антикризовиків», що Голодомор не був «геноцидом українського народу», оскільки він начебто не підпадає під визначення ст. 2 Конвенції, повідомляє УНІАН.

«Читаючи уважно статтю 2, ми побачимо, що насправді для визнання Голодомору «геноцидом» не має юридичного значення чи він був спрямований проти всього українського народу (хоча зрозуміло, що це було частиною мети) чи проти його частини — українського селянства. Адже пункт c) статті 2 чітко говорить про «навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на повне чи часткове фізичне знищення її», — наголосив він.

Науковець звертає увагу на «Доповідь підготовчої комісії для Міжнародного Кримінального Суду від 6 липня 2000 р.».: «Термін «життєві умови» може включати, але не обмежуватися, навмисним позбавленням ресурсів, незамінних для виживання, таких як їжа або медичні послуги, або систематичне виселення з помешкань».

Пояснюючи, чому Конвенція вживає і «національну», і «етнічну» ознаку геноциду, Гарань пропонує звернутися до тлумачень міжнародної організації «Prevent Genocide International» («Попередження геноциду у світі»): «Національна група включає групу індивідів, чия ідентичність визначається їхнім спільним громадянством або країною походження» на відміну від «етнічної групи», для якої ідентичність визначається «спільними культурними традиціями, мовою, або спадщиною».

«Виходячи з першого визначення, ми цілком можемо говорити про геноцид українського народу, який включає і представників інших етносів, що постраждали від голодомору», — підсумовує науковець.

Читайте на цю тему:

Голодомор в Раде: Депутаты пошли дорабатывать законопроект

Януковичу и Морозу недосуг заниматься жертвами Голодомора

В годовщину Голодомора Янукович завалил кабана

Більшість українців хоче, щоб Голодомор став геноцидом

Пам'яті 1932-33: Ющенко вимагає від Мороза визнати Голодомор