Український кінопростір. Битва без правил

Український кінопростір. Битва без правил

Болить душа за український кінематограф, хочеться чогось хорошого і перспективного, щоб життя бушувало, і в наших кінотеатрах показували наші фільми і щоб ми отримували за це гроші. Тому і прямую я поговорити про наболіле з режисерами різними. Сьогодні - з Михайлом Іллєнком:

Видео дня

«З авторськими правами потрібно розібратись, бо я, як автор фільму для нього ніхто. І не отримаю жодної копійки, навіть якщо він буде успішним. Таке враження, нібито у нашій країні все проти національного виробника. Його треба вирізати до пня. Чому нема наших? Тому що на кожному напрямку конкуренти захопили ринок і тепер вони не допускають жодного прояву національного виробника. Поки що ініціюють закони конкуренти. Впливають дуже сильно на політику уряду, тому що це – шалений ринок».

Але ж створено «Асоціацію розвитку кінематографу в Україні», чому вони не допомагають, а навпаки, пхають палки в колеса?

«В асоціації в основному дистриб’ютори. Вони мають свої інтереси. Вони знайшли більш вигідну для себе нішу. Якби закони зробили виробництво фільмів в Україні більш вигідним, я думаю, вони б взялись за це. Це – конкуренція. Там вигідніше і все. Тут має спрацювати політична воля. І все. Як у Росії, як у Франції. А це вже – проблема уряду».

Ех, схоже знов. Все вперлось в уряд. А головний гуманітарний урядовець навіть не прийшов на круглий стіл про «Український кінопростір».

Бесіду вела Єрко Галина