newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Українські Церкви вимагають визнати Голодомор геноцидом

Українські Церкви вимагають визнати Голодомор геноцидом

Православна, греко-католицька та римо-католицька церкви України закликають Голову Верховної Ради Олександра Мороза та народних депутатів визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу, підтримавши відповідний законопроект, внесений до Верховної Ради Президентом Віктором Ющенком.

Видео дня

Про це йдеться у відкритому листі, підписаному Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, Верховним Архієпископом Української Греко-Католицької Церкви кардиналом Любомиром Гузаром та Главою Конференції Римсько-Католицьких єпископів України кардиналом Мар’яном Яворським. Текст листа розміщений на сайті «Українське православ’я».

«З ідеологічних мотивів у 1932-33 роках представниками радянської влади було заплановано та здійснено одну з найбільш масових у світовій історії акцій винищення мирного населення. У межах колишньої УРСР, а також у місцевостях, де у значній кількості проживали українці, свідомо і цілеспрямовано за вказівками найвищого керівництва СРСР місцева влада вилучала всі продукти харчування, у першу чергу зерно. Результатом цієї акції стало знищення шляхом штучного голодомору від 7 до 10 мільйонів наших співвітчизників», — говориться у листі.

«Пам’ять про загиблих кличе до совісті живих, а зло не може бути подолане доти, доки воно не буде визнане злом та засуджене. Голодомор – одна з найбільш трагічних сторінок української історії. На рівні з останньою світовою війною він став причиною смерті мільйонів наших співвітчизників», — відзначають церковні лідери.

На їх переконання, законодавче визнання штучного голоду 1932-33 рр. актом геноциду українського народу буде справедливою оцінкою подіям минулого, вшануванням пам’яті мільйонів невинних жертв, пересторогою нинішньому та прийдешнім поколінням.

Нагадаємо, сьогодні повинен у парламенті розглядатися законопроект Віктора Ющенка, яким передбачено визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду українського народу.

Вчора Президент спілкувався на цю тему з Олександром Морозом, а також виступив зі зверненням до Українського народу та народних депутатів, у якому закликам нардепів визнати Голодомор актом геноциду українців, підтримавши його законопроект.