newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Німці б'ються за свою екологію, а ми?

195
Німці б'ються за свою екологію, а ми?

Сутичками із поліцейськими завершилися протести екологів проти ввезення до Німеччини переробленого пального з атомних електростанцій Франції. Ядерні відходи належать Берліну, який переробляв його на заводах сусідньої країни, однак зберігати залишки має на своїй території. Активісти із цим не погоджуються і наголошують, що не дозволять зберігати відходи в Німеччині.

Видео дня

Рух потяга, який перевозить із французького Ла Аг до німецького Горлебена понад тисячу триста тонн відпрацьованого ядерного палива, значно ускладнюють активісти кількох екологічних організацій. Очікують, що потяг прибуде до місця призначення у понеділок вранці, втім, якщо поліцейським не вдасться розігнати демонстрантів, потяг може запізнитися на довше.

Активіст: "Поліцейські ще не знають з ким мають справу. Вони закликають нас звільнити залізничні колії, однак ми не збираємося виконувати їхні накази."

Сутичок уникнути не вдалося. Правоохоронці застосували проти демонстрантів сльзогінний газ та гумові палиці.  Близько двох сотень активістів заблокували залізничну колію, змусивши потяг зупинитися. Поки відновити рух не вдалося. Найагресивніших активістів правоохоронці затримали.

Франк Марольд, поліцейський: "Навіть після того, як ми кілька разів просили демонстрантів залишити рейки та розійтися по домівках, нас ніхто не послухав. Тому ми виріщили звернутися особисто до кожного. Нам довелося затримати усіх, хто не хотів виконувати наші накази."

Згідно із німецько-французькими угодами, ядерне паливо із німецьких атомних станцій відправляють на переробки до Франції, а потім повертають на Батьківщину. Перший такий потяг із ядерними відходами прибув до міста Горлебен у квітні 1995 року. До 2011 сюди доставлять 260 контейнерів із ядерними відходами. 68 з них вже прибули до Німеччини.

Євгенія Пряникова, 5 канал