У Верховної Ради залишився тиждень на вступ до СОТ

252
У Верховної Ради залишився тиждень на вступ до СОТ

У Верховної Ради залишається тиждень, щоб ухвалити закони, потрібні для вступу України до Світової організації торгівлі. В протилежному випадку, можливість членства в СОТ відкладається для Києва ще на рік. Іноземні дипломати закликають депутатів до роботи, заявляючи, що інакше не буде поступу й у відносинах з Євросоюзом.

Видео дня

Посол Європейської Комісії в Україні Іен Боуг в інтерв‘ю тижневику „Київ Пост” розповів, що на початку наступного року ЄС планує розпочати переговори з Україною щодо Угоди про вільну торгівлю. Проте, можливо це лише за умов, що Україна стане членом СОТ, зазначив Боуг.

Тим часом, для виконання критеріїв Світової організації торгівлі залишається ухвалити 21 закон, зокрема, про мито на імпорт аграрної продукції, автомобілів тощо. Жодного з них немає в проекті порядку денного Верховної Ради на цей тиждень.

Експерт агентства „Контекст-медіа” Володимир Нагірний переконаний, що технічна можливість вчасно ухвалити ці закони існує.

Проблема, однак, у тому, що політики включили тему СОТ у „тактичні розборки”, ігноруючи стратегію. За словами політолога, останні заяви голови парламенту Мороза свідчать про те, що він пообіцяв якомога довше затримувати ухвалення цих законів, через узгодження із Російською Федерацією.