Ющенко побував у козацькій столиці

Ющенко побував у козацькій столиці

Президент України Віктор Ющенко у Батурині провів нараду з питань відродження Державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Учасники засідання вирішили відновити діяльність міжвідомчої робочої групи з відбудови заповідника. За словами виконавчого директора Благодійного фонду «Гетьманська столиця» М. Бутка, сьогодні увага реставраторів зосереджена на відбудові Палацу Кирила Розумовського – для завершення цих робіт потрібно 45 млн. грн., які планується зібрати за допомогою меценатів. За минулий рік було використано 37 млн. грн. – кошти пішли на археологічні та реставраційні роботи, будівництво флігеля на території палацу, а також розбудову інфраструктури та облаштування селища Батурин.

М. Бутко відзначив, що проект розбудови заповідника «вперше в історії України став прикладом синергетичного ефекту реалізації державної ініціативи за підтримки національного бізнесу». Він також відзначив, що в ході виконання проекту панує креативний дух та високий рівень відповідальності.

За словами голови Ради директорів корпорації ІСД Сергія Тарути, який є одним з меценатів проекту, над використанням приватних коштів здійснюється подвійний контроль. З одного боку, доцільність використання грошей перевіряє Наглядова рада Благодійного фонду, а з іншого – незалежні експерти, яких винаймає сам меценат. В. Ющенко висловив бажання наступного тижня провести зустріч з Наглядовою радою фонду. Президент наголосив, що хоче бачити «зразкову організацію роботи та ідеальний підхід до витрат».

У нараді також взяли участь Глава Секретаріату Президента Віктор Балога, міністр культури та туризму Ігор Ліховий, міністр оборони Анатолій Гриценко, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, міністр науки та освіти Станіслав Ніколаєнко, перший заступник Глави Секретаріату Іван Васюник, голова Чернігівської ОДА Микола Лаврик, голова Київської ОДА Віра Ульянченко.

У Батурині Глава держави також оглянув Музей «Будинок Кочубея» та садибу Кирила Розумовського, де тривають реставраційні роботи.