"Діди" відбили солдатові ноги

225
'Діди' відбили солдатові ноги

Про злочин дізналися лише через 25 днів

Видео дня

«Тут солдатик без ніг лежить. Уся лікарня реве, дивлячись на нього", — подзвонила в Асоціацію солдатських матерів медсестра лікарні №3 міста Челябінська. Жінка не хотіла назватися, бо розповідати будь-що суворо заборонили.

Солдатик без ніг — 19-річний рядовий Челябінського танкового училища Андрій Сичов. Його так сильно побили армійські старожили, що через тиждень довелося ампутувати йому обидві ноги і статеві органи.

На Новий рік "діди" напилися і почали розважатися. Із 40 солдатів, які тоді були в гарнізоні, крім Сичова, сильно побили ще сімох хлопців. З Андрія знущалися майже три години. Його змусили сісти навпочіпки і били по ногах.

Через травми почалася гангрена. Ще три дні Сичов залишався у військовій частині. Він жалівся керівництву на болі в ногах, але його ніхто не слухав. Коли на четвертий день хлопець не зміг вийти на плац, його відправили до лікарні.

Така офіційна версія прокуратури, яка розслідує справу. За неофіційною інформацією, гангрена почалася через те, що Андрій кілька годин був прив'язаний скотчем до ліжка, у той час як його ґвалтували.

Зараз, після операцій, Андрій ще не може самостійно дихати. Тільки починають працювати нирки. Нещодавно йому відрізали один палець на руці, також через гангрену.

Міністр оборони Росії Сергій Іванов спочатку сказав, що перебував далеко за межами Росії і нічого не знає.

— При цьому гадаю, що нічого серйозного там немає. Інакше мені повідомили б, — додав Іванов. Проте наступного дня інтонація його висловлювань різко змінилася. Почалося розслідування.

— Як тільки стануть відомі якісь висновки, ми їх оголосимо, — сказав міністр. — Ми нічого приховувати не будемо. Будь-який випадок, пов'язаний із дідівщиною, в нас на особливому контролі.

У зв'язку з побиттям Андрія Сичова заарештували вісьмох військовослужбовців, троє серед яких — офіцери. Нещодавно останніх звільнили з-під варти, бо вони "активно співпрацюють зі слідством і не є небезпечними для суспільства". Відпустили і двох солдатів. Затриманими залишилися тільки троє. Серед них і сержант Олександр Сивяков — він безпосередньо знущався над рядовим Сичовим.

— Скільки в нас було таких кримінальних справ, коли офіцери були під слідством, а потім справа йшла до суду, — каже заступниця керівника Асоціації солдатських матерів Приволзько-Уральського військового округу Людмила Зінченко. — А суд — ну до смішного доходило — офіцерам давав умовно. Так що в нас це кожен день.

За даними міністерства оборони Росії, 2005 року в російській армії було скоєно 20 390 злочинів. 1 064 військовослужбовці загинули. 16 із них стали жертвами дідівщини, 276 наклали на себе руки.

Комітет солдатських матерів стверджує, що 80% злочинів приховуються.

Минулої суботи в Москві біля будинку міністерства оборони Росії зібралося кілька сотень людей. Напис на одному з плакатів був адресований міністрові: "Справжній офіцер повинен застрелитися у такій ситуації".

Олексій МИКУЛЬСЬКИЙ, «Газета по-українськи»

www.gpu-ua.info